kłopoty żołądkowe

napisał/a: aneta741 2006-09-11 18:37
witam przed 20 laty będąc 12 letnią dziewczynką stwierdzono u mnie dysfunkcję dolnej częci przełyku oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej dolnej częsci przełyku i okolicy podwypustowej oraz refluks dwunastniczo-zołądkowy.Przez kilka lat sie leczyłam ale później zaniechałam.Teraz często mam zgagę ,cofanie treści pokarmowej,a po smażonym lub po czymś nawet mało tłustym mam mdłości.Obecnie mam problemy z sercem tak twierdzą ,bóle w okolicy kl.piersiowej,dudzności.Czy to może być związane z przewodem pokarmowym?
napisał/a: _Paula_ 2006-09-11 19:26
aneta74 napisal(a):Teraz często mam zgagę ,cofanie treści pokarmowej,a po smażonym lub po czymś nawet mało tłustym mam mdłości.

Jeżeli miałaś z tym problemy to dobrze wiesz, że nie wolno spożywać potraw smażonych, tylko i wyłącznie gotowane bądż pieczone! Jeżeli wtedy lekarz Cię o tym nie poinformował, to zrobię to ja...
aneta74 napisal(a):stwierdzono u mnie dysfunkcję dolnej częci przełyku oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej dolnej częsci przełyku i okolicy podwypustowej oraz refluks dwunastniczo-zołądkowy.

Więc jesteś w grupie osób z ryzykiem choroby wrzodowej.... Jeżeli nie dbałaś o dietę, wcześniejsze dolegliwości nie zostały do końca dobrze wyleczone, jesteś narażona na stres, bardzo możliwe, że masz wrzody. Być może jest to znowu refluks dwunastniczo-żołądkowy.....

Czy masz "bóle głodowe"? Uczucie palenia i pieczenia? (nakczęściej w środkowym nadbrzuszu powyżej pępka)? Jeżeli tak to kiedy się pojawiają? (pomiędzy posiłkami? w środku nocy?) Wymioty?

Warto zrobić gastroskopię.
napisał/a: aneta741 2006-09-12 11:03
mam uczucie ssania i pieczenia zazawyczaj jak sie położe wieczorem do snu,mam też czesto zaparcia i biegunki

[ Dodano: 2006-09-12, 11:04 ]
cofanie treści pokarmowej po posiłkach

[ Dodano: 2006-09-12, 11:06 ]
czy mozna zrobić gastroskopię bez skierowania ?bo u mojego lekarza nie mozna sie doprosić
napisał/a: plb1985 2006-09-18 02:33
bardzo możliwe też, że Twoje "dolegliwości sercowe" są dolegliwościami z refluksu...
gastroskopia bez skierowania tylko prywatnie
myślę, że można tu brać pod uwagę 2 czynniki: zwykły refluks i/lub do tego zakażenie helicobakter pylori

poza tym nie musisz robić gastroskopii - jest to średnio przyjemne - można zrobić coś takiego:
- przez 7 dni przyjmować Lanzul 0,03 1x1 rano przed jedzeniem - jeśli nastąpi poprawa, to przycyzną był refluks i należy przejść na Lanzul S na dłuższy okres 1x1 rano

a na helikobakter można w aptece kupić helikotest

a poza tym stosujesz dietę, nie jesz późno wieczorem, do snu kładziesz się wysoko
napisał/a: aneta741 2006-09-18 15:18
być może i taka jest przyczyna.dzięki za info.
napisał/a: ankro1 2011-04-17 18:16
Jestem po operacji na przepuklinę roztworowo-przełykową żełądka , nie pomagają żadne leki, bo czuję się po nich jeszcze gorzej.Chciałabym nawiązać kontakt z osobą która też była po takiej operacji i czy udzielono jej pomocy jeżeli i tak ro jakiej