Kłopoty z układem moczowym

napisał/a: paw24 2014-01-01 18:16
Dzień dobry! Proszę o interpretację wyników moczu:
Przejrzystość lekko mętny
Barwa jasnożółty
Ciężar właściwy 1,024
pH 5,0
Glukoza nieobecna
Ketony nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilirubina nieobecna
Białko nieobecne
Azotyny nieobecne

Nabłonki płaskie nieliczne
Leukocyty 3-5
Erytrocyty świeże 1-3
Bakterie liczne
Moczany bezpostaciowe d liczne

Objawy jakie występują to czasami ból, chyba cewki, trudności z zaczęciem siakania. Czasami ból pachwin i lędźwi, oraz ogólne osłabienie mięśni nóg i stawów, słabe ręce.Wyniki krwi bardzo dobre. Proszę o pomoc. Mężczyzna lat 37.
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-01 19:57
Bakterie w moczu sugerują stan zapalny.Moczany bezpostaciowe mogą prowadzić do kamicy nerkowej. Kontakt z urologiem wskazany.Pozdrawiam.
napisał/a: paw24 2014-01-05 14:08
Od piątku biorę biseptol 960mg na dolegliwości z układem moczowym 2 razy dziennie i furaginum. Lekarz kazał brać przez 5 dni, czy to wystarczy na bakterie w moczu?
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-05 14:37
Powinno wystarczyć. Pij większą ilość płynów by wypłukiwać bakterie. Możesz wspomóc się również po terapii żurawiną.Pozdrawiam.
napisał/a: paw24 2014-01-12 14:39
Witam ponownie. Wczoraj skończyłem brać Furaginum, natomiast jutro rano kończę biseptol po 10 dniowej kuracji. Niestety dzisiaj oddaję znów częściej mocz a po oddaniu po jakimś czasie znów mi się chce; jest on bardzo jasnego koloru. Poradźcie co dalej robić. Nadmienię że mam dalej lekkie bóle pachwin, krzyża i słabe mięśnie nóg i rąk. Jak pójdę na spacer, to po pewnym czasie po prostu bolą mnie mocno nogi i stawy, tak jakbym z 10 km przeszedł. Dodam że mam problemy z przewlekłym zapaleniem zatok i czekam na operację fess
napisał/a: paw24 2014-07-06 11:22
Odświeżam temat. Niestety dalej męczę się z układem moczowym chyba. Leczę się u urologa prywatnie. Zdiagnozował zapalenie prostaty w lutym. Wziąłem 2 antybiotyki - oroflocina i trimesan. Byłą lekka poprawa, ale nie na długo. Po pewnym czasie zrobiłem posiew moczu i wyszedł paciorkowiec kałowy. Z antybiogramu lekarz zapisał znów augumentin i levoxa potem furagin. Podczas brania augumentinu było dobrze, potem objawy powróciły. Obecnie piecze mnie jakby cewka, nie mocno, ale jednak i co gorsze niestety członek-żołądz zaczerwieniony i jakby z takimi krostami. Nasienie też zmienione, lekko żółtawe. Powiedzcie co dalej robić bo urolog po wizycie zresztą prywatnej powiedział ,że to pomoże i na kontrolę dopiero we wrześniu mam przyjść. Z góry dziękuje za rady.
napisał/a: Siatkareczka 2014-08-05 22:33
ja miałam też problemy z układem moczowym ale mnie pomógł urinal a widzę, że ty już jakiś czas borykasz się z tym problemem.
napisał/a: maja-z1986 2014-11-16 22:58
grodzki napisal(a):ja miałam też problemy z układem moczowym ale mnie pomógł urinal a widzę, że ty już jakiś czas borykasz się z tym problemem.


ja również mam dobre doświadczenia z urinalem intensiv
napisał/a: Siatkareczka 2014-11-17 09:19
czyli miałaś już problemy z zapaleniem pęcherza i leczyłaś się urinalem intensiv, a jak teraz u Ciebie z profilaktyką?
napisał/a: maja-z1986 2014-11-18 20:41
Miałam bardzo często powracające zapalenie pęcherza i nie mogłam sobie z nim poradzić antybiotykami, bo zaraz wracało, włączyłam do leczenia urinal intensiv i pomogło, a teraz codziennie łykam zwykły urinal i mam spokój (odpukać)
napisał/a: Siatkareczka 2014-11-21 13:48
dobrze że profilaktycznie łykasz urinal, będziesz miała pewność, że w przyszłości te przykre dolegliwości Ci nie dosięgną.