kłopoty z ręką (ból, "prądy" itd)

napisał/a: mała93 2013-07-01 00:14
Witam. Od kilku tygodni a może i jakby zliczyć wszystko to i dłużej mam kłopoty z prawą ręką. Zaczęło się od tego że gdy czasem coś chwytałam mocniej to odczuwałam ból w nadgarstku. Po jakimś czasie zaczęły się pojawiać "prądy" (takie same jak przy uderzeniu łokciem tam gdzie jest nerw w coś twardego) w 3 palcach (od strony kciuka) przy czynnościach typu odkręcenie kurka z wodą czy butelki z piciem, często kłujący ból występuje na zmianę z "prądami" a czasem nic. W piątek chyba nadwyrężyłam nadgarstek (pompowanie balonów pompką), tak, że wczoraj nie byłam w stanie nic wziąć do ręki bo pojawiał się potworny ból, "prądy", rwanie... Dziś wstałam w prawie normalnym stanie, do południa praktycznie to co było wczoraj znikneło ale problem ogólny nie zniknął. Mam wrażenie że teraz jeszcze bardziej odczuwam i ból i prądy i przede wszystkim częściej (wystarczy, że czegoś mocniej dotknę, wesprę się) i mam wrażenie, że nie mam tyle siły w tej ręce i objawy wywołuje nawet mocniejszy skręt nadgarstka. To wszystko jest szczególnie dokuczliwe też z tego względu, że jestem praworęczna. Pomóżcie, proszę. Co to może być? Narazie nie mogę iść do lekarza ze względu na totalny brak czasu (może za tydzień dwa się uda, ale chyba osiwieję do tego czasu).

P.S
nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie- mam 20lat, nie miałam nigdy żadnego urazu nadgarstka ani dłoni ani w ogóle ręki
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-01 00:20
A może to od kręgosłupa? Wady kręgosłupa szczególnie między łopatkami mają takie objawy.Pozdrawiam.