kłopoty z powrotem do zdrowia

napisał/a: Jason25 2017-07-12 03:30
Witam . Od kilku lat leczyłem sie u psychiatry . Jestem lękowcem , brałem leki ( xanax , serotonine ) . Około rok temu odstawiłem je . Czułem się calkiem dobrze , na tyle silny , ze ich nie potrzebowalem az tak bardzo . Przechodzac do sedna sprawy : około 10 miesiecy temu po wielu namowach zapalilem niestety trawke ( a przynajmniej miala nia byc . Dostalem po niej dosc mocnej psychozy - myslalem ,ze umre a mocny bol glowy tylko potegowal uczucie strachu , wzrost cisnienia i bicie serca . Gdy wstalem rano czulem sie bardzo oslabiony i wrocily lęki . Dodam też ze w tamtym okresie leczylem zatoki . Po okolo tygodniu poczulem sie troche lepiej i wyszedlem na spacer , podczas ktorego stwierdzilem , ze cos jest nie tak . Dostałem coś w rodzaju derealizacji . Na ten moment mam wiele niepokojacych zjawisk :
Bóle glowy ktore mam zbyt czesto
Problemy ze wzrokiem ( rozlany obraz )
Swiatlowstret
Zla ostrosc obrazu przy zle dopasowanym swietle
Bardzo slabo widze po ciemku ( wczesniej tak nie bylo )
Bole szyi , sztywnosc karku
Bole oczu
Podczas uprawiania sportu czesto zaczyna mnie bolec glowa
Mocne uczucie zmeczenia i sennosc
Po wypiciu np piwa ogromne oslabienie , zawroty glowy i sennosc
Zawroty glowy

Dodam , że bardzo mnie to meczy i odbiera radosc z zycia . Wszystko czuje jakby o wiele słabiej . Dodam jeszcze , ze miedzy czasie mialem wiele stresujących sytuacji . Nie wiem czy to od psychiki , a moze kregoslupa , boreliozy , czy poprostu cos mi siadło w mózgu ..Do jakiego lekarza najlepiej sie zwrocic ? Neurologa , psychiatry , toksykologa ? Bo 10 miesiecy to jednak kawał czasu , a chcialbym jeszcze kiedys cieszyc sie zyciem . Pozdrawiam i prosze o pomoc .
napisał/a: joannanr1 2017-07-12 16:33
Boreliozę zbadaj testem WB (paskowym) i koniecznie bartonellę.
napisał/a: Jason25 2017-07-15 11:50
Ok , sprawdze czy to nie borelioza , co jeszcze moze powodowac taki stan ? Moga to byc jakies grzyby , bakterie ? Wybieram sie do labolatorium i chcialbym za jednym zamachem pobrac krew i zbadac co trzeba .

Bardzo dziwi mnie ogromne oslabienie po wypiciu jednego piwa . Jeszcze 1,5 roku temu tak nie bylo ..Chyba , ze to wszystko jakas nerwica ?
Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2017-07-15 20:58
Tak naprawdę trudno powiedzieć co może powodować taki stan , trzeba po prostu wykluczać.Sporo osób chorych na boreliozę ma złą tolerancję alkoholu.Inne objawy również pasują , część również do bartonelli.
Boreliozę tak jak napisałam WB paskowy , najlepiej po 2 tygodniowej prowokacji citroseptem/citrogreptem w ilości :
Twoja waga = ilość kropli w trzech dawkach dziennie.

Po trawie miałeś bad tripa , to się zdarza.Ewentualnie była zanieczyszczona.
napisał/a: Jason25 2017-07-16 12:37
Hmm , a meczy mnie pytanie , czy jesli moje problemy pojawily sie od tego bad tripa i jest to ewentualnie efekt samej derealizacji , to czy moglo mi w jakis sposob uszkodzić coś w mózgu , że nie bede w stanie wrocic do formy sprzed powiedzmy 1,5 roku ? Bo jeśli to kwestia psychiki to wiem gdzie mam sie udac i co zrobić , natomiast bardziej się martwie o problem ze strony neurologicznej własnie . Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2017-07-16 17:15
Niektórym osobom , szczególnie z mutacją genu COMT marihuana może podobno szkodzić ale nie sądzę żeby jednokrotne użycie miało aż tak zły wpływ.Osoby z boreliozą mogą doświadczyć reakcji Herxheimera ponieważ wg badań kannabinoidy zabijają krętki.Sądzę ,że powinieneś się przebadać w kierunku boreliozy i bartonelli.
napisał/a: Jason25 2017-07-16 22:41
Ok , dzięki wielkie napewno to sprawdze .
A jeśli by się okazało ,że to nie jest to .. to jakie inne pomysły ? Pilnie potrzebuje rad.. pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2017-07-17 13:49
Dla mnie większość pasuje do infekcji , część może do zmian w kręgosłupie szyjnym.Może ktoś jeszcze się odezwie :)
napisał/a: Jason25 2017-07-17 15:04
Dzis oddalem krew do badan . Jutro mam miec wyniki . Myśle jeszcze czy nie warto zrobic badan na kandydoze ? Moze na bakterie chlamydia ? Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2017-07-17 16:03
Trochę szybko , szkoda że nie po prowokacji ale mam nadzieję , że paskowy :)
Zobaczymy co wyjdzie w wyniku i pomyślimy co dalej.Można zrobić chlamydie obie we wszystkich klasach czy inne bakterie jak mycoplasma , yersinia ale moim zdaniem warto poczekać na wynik boreliozy chociaż wynik nie będzie rozstrzygający.
napisał/a: Jason25 2017-07-18 10:56
Witam , odebrałem wyniki z testu Elisa . ( wiem , ze mialem western blot ale stwierdzilem , ze zrobie tak czy inaczej ) wynik Elisa to : 0,06 gdzie < 0,20 - ujemny a > 0,20 - dodatni . Szczeze to nie wiem co to oznacza . Wynik wyszedl dodatni ? Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2017-07-18 14:33
Wynik jest ujemny , robiłeś tylko jedną klasę ? Szkoda było pieniędzy na to badanie ale rozumiem brak cierpliwości.