kłopoty z nerwem łokciowym

napisał/a: dzika_sliwka 2007-11-29 17:25
Od pewnego czasu, konkretnie ok 2 m-cy odczuwam dolegliwosci zwiazane z lokciem lewej reki... Pewnej nocy obudziłam sie ze zdretwiala reka. Myslalam ze to nic takiego, po rozmasowaniu niby bylo ok, ale gdy przez okolo 2 tygodnie odczuwalam bol w calej rece, tj, od lokcia poprzez przedramie az do malegi i serdecznego palca poszlam do lekarza pierwszego kontaktu, ktory stwierdzil zapalenie nerwu łokciowego i przepisal zastrzyki (Profenid) i wit. PP. Jednak zastrzyki w ogole nie pomogly, moge powiedziec ze bylo jeszcze gorzej, dostalam skierowanie do Neurologa gdzie stwierdzono obrzęk na nerwie i przepisano kolejne zastrzyki (Nivalin) oraz spray na obrzek Elmetacin zlecono zdjecie rtg, ktore wykazalo cechy zaniku kostnej okołostawowej, dostalam takze skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne ( Tens i Galwanizacja) oraz skierowanie do reumatologa.... Reumatolog stwierdzil jednak ze wszystkie te zastrzyki byly niepotrzebne bo mam zapalenie stawu łokciowego a nie nerwu... Przepisal Hydrocortison masc. Zabiegi fizjoterapeutyczne w ogole nie pomogly, no moze odrobinke, a nadal czuje bol w lokciu i calej rece, wystepuja dretwienia i to czeste, niemoge uniesc ciezkiego przedmiotu czy za dlugo trzymac reki w powietrzu-zaraz bol i dretwienie... Juz naprawde zgłupiałam :( Z góry wielkie dzieki jesli ktos bedzie mogl mi jakos pomoc... Pozdrawiam!
napisał/a: Ania_204 2007-11-29 18:26
Witam serdecznie.

Konieczna wizyta u dobrego chirurga ręki... W Poznaniu w klinice chirurgi ręki są dobrzy specjaliści. W razie dokładnych danych zapraszam na PW.

Pozdrawiam.
napisał/a: oblivioon 2010-08-23 19:44
Dobry wieczór ;)
Przez ostanie dni bardzo boli mnie lewa ręka ..
Pierwsze objawy pojawiły się miesiąc temu kiedy dźwigałam ciężary po kilku dniach ból minął ..
kilka dni temu zdrętwiała mi ręka kiedy nią poruszyłam poczułam straszny ból i zanik czucia w palcach po kilku minutach czucie wróciły, ale palce są trochę obolałe i nie potrafią się mocno poruszać .
Lekarz nie robiąc zdj rtg założył mi gips i przepisał tabletki przeciw bólowe (Nimisil) . Lecz ból nie minął wieczorem tak bardzo bolała że postanowiłam z rodzicami ściągnąć gips i pojechać do szpitala ..
W szpitalu zrobiono mi zdj rtg które nic nie wykazało lekarz powiedział że to stłuczenie lecz to nie możliwe .. Ból nie mijał tabletki nie pomagały , udałam się ponownie do lekarza .. po dotykaniu okolic nadgarstka stwierdził ze to zapalenie nerwu łokciowego w okolice nerwu przy nadgarstku wstrzyknął mi lekarstwo .. Ból wciąż nie mija i mam kilka pytań .. Czy moja ręka powróci do normalności ? Czy będę mogła sprawnie poruszać palcami i swobodnie ją obracać bo na dzień dzisiejszy to nie możliwe ;/ Czekam na odpowiedzi z góry dziękuje ;)
napisał/a: Ania_204 2010-08-23 20:49
Wskazane byłoby wykonanie badania emg. Które palce były/są zdrętwiałe?
napisał/a: oblivioon 2010-08-24 12:23
środkowy , serdeczny , mały ;]