Kłopoty z koncentracją, problemy laryngologiczne

napisał/a: jacekss 2014-10-01 21:00
Witam,

Mam 27 lat.
Od około 3 lat zmagam się z problemami neurologicznymi i towarzyszącymi objawami laryngologicznymi.
Zaczęło się od problemów ze ściekającą wydzieliną, pokasływaniem, zatkanym nosem i ciągłym uczuciem przemęczenia.
Później doszły do tego problemy z koncentracją, logicznym myśleniem i uczuciem odrealnienia (otępienie), zacząłem odczuwać zeza w lewym oku (zez skośny).

Miałem robiony wymaz z migdałków i wyszły tam bakterie: paciorkowiec gr. G, pseudomonas aeruginosa.
Leczyłem się przez te 3 lata na zatoki/gardło. Brałem kilkanaście różnych antybiotyków, szczepionki i autoszczepionki - bez długotrwałych rezultatów. Zdarzało się że po antybiotyku czułem się przez pewien czas lepiej. Pseudomonas udało się pozbyć jednak paciorkowca nie udało się zwalczyć. Niedawno zrobiłem wymaz i nadal siedzi w migdałkach.

W tym roku w czerwcu miałem operacje na zatoki i prostowaną przegrodę nosową. Po operacji czułem się rewelacyjnie, jak nowo-narodzony. Zniknęło otępienie, pojawiło się o wiele więcej energii w ciągu dnia. Stan dobrego samopoczucia trwał przez ok. 2 miesiące. Teraz czuję że wracam do stanu sprzed zabiegu.
Najbardziej dotkliwe i wręcz uniemożliwiające normalne funkcjonowanie są problemy neurologiczne. Mam odczucie jakby lewa część mózgu nie była aktywna (niedotleniona, niedokrwiona). Wiążę się to z objawami:
- Problemy ze skupieniem myśli
- tzw. płytkie myślenie, nie potrafię dłużej skupić się nad jakąś myślą
- Problemy z logicznym konstruowaniem zdań, podczas mowy i pisania (muszę się chwilę zastanowić nad tym co chce powiedzieć/napisać). Czasami po powiedzeniu czegoś łapię się że powiedziałem coś bez sensu. Gubię litery podczas pisania
- Problemy z rozumieniem czytanego tekstu (muszę kilka razy przeczytać żeby zrozumieć sens), to samo z rozumieniem gdy ktoś do mnie mówi
- Trudność koncentracji
- Spowolnienie, opóźnienie reakcji, otępienie
- Problem z koordynacją psycho-ruchową
- Odczuwanie zeza skośnego którego wcześniej w ogóle nie odczuwałem
- Ogólne osłabienie, brak energii, słabość mięśni
- Niepewność

Ponadto zatykają mi się uszy, czuję w okolicach ucha jakby opuchnięcie (może stan zapalny, ale nic nie boli). Jak nabiorę powietrza i przy zatkanym nosie wydmucham czuję że mi się poprawia tam drożność i tak jakbym na chwilę dotleniał tą lewą część mózgu (pobudzał się).

Poniżej zamieszczam opis z tomografii komputerowej zatok którą miałem robioną przed operacją:

Zgrubienia zapalne śluzówek zatok szczękowych, głównie w okolicy zachyłków zębodołowych oraz ujść zatok, z niedrożnością lejka sitowego i rozworu półksiężycowatego po lewej i ograniczeniem droznosci prawej zatoki szczekowej.
Niewielkie zmiany zapalne w okolicy ujść klinowo-sitowych. Zachyłek klinowo-sitowy lewy drożny, prawy o znacznie ograniczonej droznosci, możliwe że niedrożny. Rozbudowane zatoki klinowe o III typie pneumatyzacji, z upowietrzenieniem zachyłków bocznych oraz wyrostka pochyłego przedniego prawego. Przegrody wewnętrzne zatok klinowych, dochodzące do wycisków tętnic szyjnych wewnętrznych.
Niewielkie zgrubienia śluzówki okolicy ujscia prawej zatoki czołowej, z zachowana drożnością zachyłka czołowego prawego. Zmiany zapalne w ujsciu zatoki czołowej lewej z ograniczeniem drożności zachyłka czołowego lewego. Obustronnie komórki puszkowe nadoczodołowe, komórki grobli nosa.
Zmiany zapalne sitowia obustronnie, w przewadze po lewej.
Esowate skrzywienie przegrody nosowej z ostrogami kostnymi, po prawej w cześci przednio-dolnej na poziomie przewodu nosowego dolnego, po lewej - w części środkowej, ze zwężeniem przewodu nosowego wspólnego na poziomie małżowiny nosowej dolnej. Pneumatyzacja małzowin nosowych środkowych obustronnie. Zmniejszenie powietrzności komórek pneumatycznych wyrostków sutkowatych kosci skroniowych obustronnie.

Link to tomografii:
http://przeklej.org/file/qfw078/tk.rar
ihe_pdi/00000001/0000000[1-5] - katalogi ze zdjęciami

Czy na podstawie tego opisu i załączonej tomografii można wnioskować że problemy z zatokami mogą być przyczyną problemów neurologicznych?
Interesuję mnie to zdanie: "Przegrody wewnętrzne zatok klinowych, dochodzące do wycisków tętnic szyjnych wewnętrznych"
Czy jest możliwość żeby stan zapalny migdałków, zatok powodował jakiś ucisk na nerw, tętnicę co by mogło objawiać się takimi problemami?

Od kilku miesięcy dbam o dietę, jem zdrowe i wartościowe rzeczy, suplementuje się (magnez, żeń-szeń, bilobil, witaminy), biegam regularnie, ćwiczę. Nie mam problemów psychologicznych.

Będę bardzo wdzięczny za opinie,