Klopoty z jezykiem. POMOCY!!

napisał/a: chory1 2007-09-08 12:42
Od jakiegos czasu na jezyku mam bialy nalot(wyglada jak korzuch), najbardziej nasilony jest po przebudzeniu> towarzyszy temu suchosc w gardle, kwasny smak i nieprzyjemny zapach z ust, ktory towarzyszy mi niekiedy podczas dnia. Z tylu na jezyku mam jakies grudki, nie wiem co z tym robic. pomocy!

[ Dodano: 2007-09-08, 12:45 ]
zapomialem dodac ze z tyly po gardle cos mi splywa i czesto mam zatkany nos, lekarz stwierdzil ze mam alergie ale jeszzce nie wiem na co, dowiem sie dopiero za dwa tygodnie
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-09-08 12:52
Wielu ludzi ma nalot na jęzuku (ja także) i nie stanowi to dla nich problemu. Jednak jeżeli masz takie objawy to może to być grzybica. Nie brałeś przypadkiem ostatnio antybiotyków? Bo jeżeli tak i do tego nie brałeś tabletek osłaniających (lub chociaż nie jadłeś jogurtów) to grzybica mogła się pojawić. Wg mnie powinneś iść do lekarza, bo raczej bez recepty nic Ci w aptece nie dadzą. Na razie wcinaj dużo jogurtów, powinno przynieść ulgę. Kiedyś już tu pisałem, że mój nalot na języku zchodzi po kuracji Denoxinalem (oczyszcza organizm), więc jeżeli lekarz wykluczy grzybicę spróbuj tego, kosztuje ok. 25 zł.
Pozdrawim
napisał/a: fidel7 2007-09-08 12:57
Czy masz moze takie objawy:
-uczucie kwasu lub goryczy w ustach
-nieprzyjemny zapach z ust
-wrażenie cofania się pokarmu z żołądka do przełyku,
-nudności
-ból zamostkowy
-pieczenie za mostkiem
-ból w dołku podsercowym
-wzdęcia brzucha
-uczucie ciężkości po posiłku
-chrypka ??
Jeśli tak to wskazuje na to że możesz mieć początek refluxu przełykowego, albo ten kwasny smak i biały nalot świadczą o innych problemach żołądkowych, niestrawnościach itp.
Możesz mieć także bakterię albo grzyba w gardle lub w przewodzie pokarmowym. Dlatego koniecznie trzeba zrobić WYMAZ Z GARDłA i z nosa na bakterie i grzyby, a wtedy wszystko wykaże. Jesli bedzie wymaz jałowy tzn ze musisz się udać do GASTROENEROLOGA.
Ta suchość w gardle jak i wydzielina może mieć tesh podłoze alergiczne, dlatego pobierz leki od alergii, ale jak mówiłem wyżej podłoże gardłowe(możliwe że wydzielina z zatok) jak i żołądkowe.
Jeśli chcesz się upewnić zapytaj naszego specjalistę PETERA On ci dokładniej wytłumaczy bo mogę się mylić.
napisał/a: chory1 2007-09-08 15:18
jezeli chodzi o antybiotyki to rzadnego ostatnio nie bralem ani tabletek, a co do jugurtow to zaczne jesc i zobacze czy cos bedzie sie dzialo. jezeli chodzi o objawy to nie wszystkie sie zgadzaja, wymienie te ktore u mnie wystepuja: uczucie kwasu w ustach, nieprzyjemny zapach z ust, wrażenie cofania się pokarmu z żołądka do przełyku, wzdęcia brzucha(czesto mi sie odbija po posilku), uczucie ciężkości po posiłku, chrypkie mam ale to mutacja chociaz czasami mam wrazenie ze jest mocniejsza
napisał/a: fidel7 2007-09-08 15:32
No na moje oko są to objawy refluxu..ale musisz isc do internisty i musi on ocenić, ponieważ doelgliwościo z takimi objawami żołądkowymi jest dużo. Potrzebne będą pewnie badania phmetria, gastroskopia i wtedy wszystko będzie wiadome. Bo bez badań to nie ma sensu podejmować leczenia i dawać leków w ciemno. Idź jak najszybciej do lekarza rodzinnego po skierowanie do GASTROENTEROLOGA bo zwlekanie z takimi objawami może prowadzić do cięższych stanów. Niech ci da przy okazji recepte na HELICID 20 albo POLPRAZOL i pobierz sobie rano przed wszystkim 30min i przed samym senem. Nie zaszkodzi a może pomóc.A przy okazji do specjalisty.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-09-09 17:29
Zgadzam się z Fidelem, duże prawdopodobieństwo, że to Reflux.