Kłójące bóle, problem z oddaniem stolca

napisał/a: martyna971 2014-11-17 04:40
Mam 17 lat, od dłuższego czasu (około 3 miesięcy) mam okropne bóle na wysokości pęcherza moczowego promieniujące czasem to tyłu jakby do odbytu, bóle są czasem tak silne że muszę usiąść tam gdzie stoje (czasem nawet na środku chodnika) od jakiegoś tygodnia jestem ciągle wzdęta, dodatkowo mam problemy z wypróżnianiem się. Czasem robię to 4 razy dziennie, czasem raz albo wcale. Myślę że ten ból może mieć związek z jelitami. I ostatnio lekarz stwierdził u mnie anemię i chciałabym dodać że odkąd przyjmuje żelazo to wszystko się nasiliło. Wizytę mam za miesiąc, ale te objawy mnie niepokoją i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Dodam jeszcze że nie mam bólu przy oddawaniu moczu. Może mnie ktoś nakierować co to może być? Czy udać się do lekarza wcześniej?
napisał/a: Konstans 2014-11-17 08:30
Witaj,
przy każdych odchylaniach zdrowotnych, bólach w obrębie uk. pokarmowego/jelit, należy przede wszystkim zastosować dietę eliminacyjną. Odstawić nabiał pod każdą postacią oraz gluten. Jeść nie przetworzone jedzenie, unikać cukru i słodzików. jeść warzywa plus zdrowe tłuszcze, trochę białka (mięso, ryby, jajka) a także zboża bezglutenowe, jak kasza jaglana, gryczana, ryż, ziemniaki, amarantus, quinoa.
Nie poczujesz się lepiej jeśli nie postawisz na dietę, która odciąży uk. Zastosuj się do moich sugestii a będzie lepiej. Zobaczysz. Potem możesz iśc do lekarza poprosić o bad. gastro jesli dolegliwości nie minął.
Pozdrawiam :)