Kłócie brzucha, w różnych miejscach

napisał/a: wojtas19162 2014-10-09 19:08
witam... od ok 1.5 tyg, mam takie dziwne kłócia ... ciężko mi jest je opisać wydaje mi się, że nie pochodzą one z brzucha ( tak jak np. boli brzuch) tylko takie sekundowe kłócie jedno umiejscowione jest tak z prawej strony, drugi punkt w okolicy pępka a trzeci tak w okolicy końca żeber ( niedaleko mostku) . Kłócie trwa ok sekundę jakby ktoś wbijał igłę i już . i powtarza się to co jakiś czas. siedzę sobie i od czasu zakłuje mnie w tych miejscach różnie raz tu raz tu... Tak jak wspomniałem owe kłócie nie wydaje mi się aby pochodziło z wewnątrz tylko tak jakby ktoś igłę w skórę wbił na sekundę dwie. Robiłem Morfologie, badanie moczu, próby wątrobowe wszystko ok . lekko podwyższony potas.. Robiłem USG jamy, wszystko ok tylko trzustka przesłonięta przez gazy jelitowe... co robić ? czy to coś poważnego ? bo mówie bywa okres, np kilku h że nie odczuwam tego aby wróciło. W nocy nic nie czuje, rankiem też spokojnie. dopiero w ciągu dnia.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 20:18
Witaj

Proponuję spróbować przez miesiąc pić ostropest plamisty. Bardzo dobre zioło przy problemach gastrologicznych.
Napisz coś o swoim odżywianiu, dieta ma bardzo duży wpływ na nasze dolegliwości.

Pozdrawiam
napisał/a: wojtas19162 2014-10-09 20:24
Powiem Panu tak ;) Odżywianie mam dobre, tzn dużo warzyw, owoców, gotowane jedzenie. Mało smażonego itp. wiadome od czasu do czasu jakiś skok w bok, ale ogólnie jem różnorodnie i zdrowo.. :) Pije dużo wody i tylko przeważnie wodę :)
napisał/a: Konstans 2014-10-09 20:42
Witaj,
jak kolega poqiedzial ostropest na pewno wspomoze prace watroby.Te klucia sa sygnalem ze str.jelit.Masz zaburzona perystaltyke,stad te dolegliwosci.
Skoro dobrze jesz,nie rozumiem skad bole.
Dlatego jestem zdania ze jest w Twojej diecie cos co wzmaga dolegliwosci.
A jak wygladaja wyproznienia?odczuwasz dyskomfort?
Pozdrawiam :)
napisał/a: wojtas19162 2014-10-09 20:48
Dlatego jestem zdania ze jest w Twojej diecie cos co wzmaga dolegliwosci.
kurczę ciężko powiedzieć co to może być, nic innego nie wprowadziłem do diety.. może trochę jem dużo kapusty czerwonej, sałatki takiej . no ale to jem już dłużej niż trwa ten dyskomfort...

taki ostropest gdzie kupie?

A jak wygladaja wyproznienia?odczuwasz dyskomfort?
nie no raczej są stałe, dzisiaj może trochę miałem częściej ale czasem mi się tak zdarza ;) żadnego dyskomfortu raczej nie odczuwam, jakiegoś bólu, czy coś.

Pozdrawiam :)
napisał/a: Konstans 2014-10-09 21:19
Zatem mam rozumiec, ze jesz tylko warzywa, owoce?Żadnego białka?węgli? słodyczy?alko?nabiału?
Hej ! i ja mam w to uwierzyć ;)
Dawaj listę ! :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 21:35
Na swoim przykładzie mogę napisać że po kapuście, sałacie odczuwam kłucia. Generalnie z warzyw jadam tylko pomidory.
Może tutaj leży problem. Dużo warzyw nie oznacza zdrowo, dieta powinna być zbilansowana. Spróbuj odpuścić sobie przez jakiś czas kapustę i sałatę.
Pytanie też, czy te warzywa to z własnej hodowli bez chemii czy sklepowe?
napisał/a: wojtas19162 2014-10-09 21:39
Z Węgli bułki, ciemny chleb, ziemniaki ( gotowane, pieczone ), kasza gryczana , ciemny makaron, ryż pełnoziarnisty
Białka : jajka gotowane, jajecznica, pierś z kurczaka, wołowina,
jem też twaróg, czasem mleko 0,5, pije dużo wody,
Tłuszcze : od czasu do czasu wędlina, jakaś swojska kiełbasa,
Jadam też zupy jakieś ogórkowa, pomidorowa, barszcz ;)
słodycze rzadko z 2 razy w tyg ;)
alko może raz w tygodniu :) coś na weekend jakiś bro czy coś ;)

teraz kapustę pekińską tylko w sklepie dostanę ;) sałatę jadałem swoją, ze sklepu nie kupuje... Dużo warzyw mam swoich :) ziemniaki, marchew :)
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-10-09 21:47
wojtas19162 napisal(a):Z Węgli bułki, ciemny chleb, ziemniaki ( gotowane, pieczone ), kasza gryczana , ciemny makaron, ryż pełnoziarnisty
Białka : jajka gotowane, jajecznica, pierś z kurczaka, wołowina,
jem też twaróg, czasem mleko 0,5, pije dużo wody,
Tłuszcze : od czasu do czasu wędlina, jakaś swojska kiełbasa,
Jadam też zupy jakieś ogórkowa, pomidorowa, barszcz ;)
słodycze rzadko z 2 razy w tyg ;)
alko może raz w tygodniu :) coś na weekend jakiś bro czy coś ;)

teraz kapustę pekińską tylko w sklepie dostanę ;) sałatę jadałem swoją, ze sklepu nie kupuje... Dużo warzyw mam swoich :) ziemniaki, marchew :)

Moja odpowiedź brzmi - za dużo błonnika, jeżeli spożywasz dużo pełnoziarnistych produktów. To samo tyczy się wołowiny - jest ciężko-strawna niż nabiał. W jakich ilościach(gramach) na dzień, jadasz pełnoziarniste produkty?
napisał/a: wojtas19162 2014-10-09 21:56
wołowina raz na tydzień albo rzadziej :);) 3 kromki chleba ciemnego, . Raz w tyg ryż, raz makaron, raz kasza i ze 2 razy ziemniaki :) ale to też nie zawsze ;)
napisał/a: Konstans 2014-10-10 05:24
Twoje jelita daja Ci sygnal,ze ciezko im sie trawi.I teraz pytanie,co jest tego przyczyna.
Jak powiedzial madry kolega-za duzo blonnika ale tez zlej tresci dla uk.pokarmowego czyli glutenu i nabialu.
Jesz malo zdrowych tluszczow a to one unormowuja system hormonalny,ktory dalej zasila inne narzady.
Ogranicz zboza do minimum albo jedz tylko bezglut.Pozbadz sie nabialu.
Jedz gotow.warzywa plus troche bialka i wiecej tluszczu,jak oliwa,awokado,maslo,smalec,olej kokosowy,lniany.
To fantastyczne energetyczne produkty,ktore przyczynia sie do regeneracji Twojego uk.pokarmowego.
Trzymaj sie dzielnie i posluchaj,jak chcesz wyzdrowiec.
Pozdrawiam :)
napisał/a: wojtas19162 2014-10-10 07:05
No postaram się, ale nie wiem czy te jedzenie jest tego przyczyną. bo tak jadam już dość długi czas. ;) i wydaje mi się że nie jest to zła dieta ( widziałem dużo gorsze ) ;) to mam kupić :

http://allegro.pl/ostropest-plamisty-ziarno-1-kg-zbior-2014-i4609728558.html
jak go stosować? zaparzać czy co ? :)