kleszcze

napisał/a: wróbelek 2014-07-09 10:38
Witam. Ostatnio po powrocie z jagód zauważyłam, że mam kleszcza. Został wyciągnięty i było ok. po 3 dniach znalazłam 2 kleszcza pod kostką i chciałam poprosić brata żeby mi go wyciągnął, ale w między czasie wyszłam na chwile z domu i ubrałam sandały. Niestety pasek zapinał się na kleszczu i po powrocie już kleszcza nie było. Rumienia nie ma, ale został taki mały ślad jakby ciemniejszej kropki i nie wiem czy czasem coś nie zostało. Czy jeśli nie mam żadnych dziwnych objawów to znaczy, że mogę być spokojna? Bo po 1 kleszczu nie mam takiej ciemniejszej kropki.
napisał/a: Ramadik001 2014-07-09 11:49
Rumień nie występuje od razu tylko po pewnym czasie, myśle że powinnaś udać sie do lekarza i porozmawiać o profilaktycznym przeleczeniu sie antybiotykiem.
napisał/a: Konstans 2014-07-09 13:42
Ale dopóki nie wystąpi rumien, zaden lekarz nie zapisze antybiotyku. Będzie kazał obserwować, bo to tez podlega tylko pod obserwację. Należy wręcz "modlic się", by wystąpił rumien, wówczas będziesz wiedziec, że szybko należy zadziałać. Gorzej jak rumien sie nie pojawi a możesz miec boleriozę. Będzie się rozwijała cicho w organizmie i zaatakuje za kilka lat. Zawsze atakuje, dlatego to tak bardzo niebezpieczne, gdy ugryzie Cie kleszcz. Dobrze jest też zanieśc kleszcza do badania, wówczas wiemy wiecej. No ale Ty go nie masz.
Obserwuj czy pojawi się rumien i jak się czujesz. Objawy są jak przy grypie, osłabienie, dreszcze, bóle mięśni.
Pozdrawiam.
napisał/a: Ramadik001 2014-07-09 13:47
Antybiotyk wypisze większa część lekarzy, przynajmniej w moim regionie dalej tak sie robi, a już napewno lekarz rodzinny. Inna sprawa by była jakby kleszcz siedział tam 2-3 godziny, chociaż boreliozą można zarazić się po kilkunastu minutach.Idz do lekarza rodzinnego przestaw sytuacje, zrób po 6-7 tygodniach test w klasie IgM IgG i wtedy coś działać.
napisał/a: Konstans 2014-07-09 14:15
Ramadik001 napisal(a):Antybiotyk wypisze większa część lekarzy, przynajmniej w moim regionie dalej tak sie robi, a już napewno lekarz rodzinny. Inna sprawa by była jakby kleszcz siedział tam 2-3 godziny, chociaż boreliozą można zarazić się po kilkunastu minutach.Idz do lekarza rodzinnego przestaw sytuacje, zrób po 6-7 tygodniach test w klasie IgM IgG i wtedy coś działać.


Lekarz przepisze antyb. na ugryzienie pokleszczowe, kiedy brak rumienia ?? Pierwsze słyszę a miałam niedawno taką rodzinną sytuację. Lekarz odesłał z kwitkiem i kazał czekać na rumien. Na szczęscie się pojawił. Więc albo masz dobrych lekarzy albo dobrych lekarzy (celowo powtórzone :) zazdroszczę :)

A jak lekarz Cie zbędzie, to tak jak mówi kolega, trzeba zrobic bad. na obecność boleriozy.
napisał/a: Ramadik001 2014-07-09 14:39
Mam dobrych lekarzy albo mam dobrych lekarzy :) nie dziękuje.
napisał/a: Konstans 2014-07-09 14:44
Ramadik001 napisal(a):Mam dobrych lekarzy albo mam dobrych lekarzy :) nie dziękuje.


:)