Kleszcze

napisał/a: Krysian93 2007-06-10 23:09
Co mam zrobic aby mnie nie ukąsił kleszcz???Co ma zrobic??Co mam jeśc??
jakieś leki?? Jakieś 3 tygodnie temu wykryłem na swojej brwi taką kulke, ona nie znika ani nic, czy to jest kleszcz??
ps: podobno w Szczecinie jest atak kleszczy, słyszeliście coś o tym??

Prosze o odpowiadanie...i z góry dzięx
napisał/a: jakoo 2007-06-11 09:26
Ta kulka to coś takiego jak po ukąszeniu komara. Obserwuj czy nie zmienia koloru na czerwony, smaruj żelem Fenistil.
napisał/a: Krysian93 2007-06-11 15:36
Ale po ukąszeniu komara to by chyba zeszło już??Prawda?? Najlepiej jak sami zobaczycie co to jest http://img162.imageshack.us/my.php?image=kulkapv8.jpg tylko prosze odpowiedzcie
napisał/a: gotten 2007-06-11 19:37
Kleszcza poznalibyśmy po tym, że na krostce jest czarna plamka, bardzo mała. To raczej po ukąszeniu komara, bądz też wyprysk. Możesz posmarować fenistilem. Co do kleszczy to nie ma co panikować. Można go wyciągnąć, nie wolno urwać. W lesie czy gdzieś, musisz ubierać się w ciemne ubrania, np. zielone czy czarne. Wiele preparatóew przeciwko komarowa odstrasza też kleszcze np. OFF. Nie ma się czego bać bardzo, ale jeżeli zauważysz coś niepokojącego, pokaż rodzicom, albo udaj się na pogotowie aby kleszcza usunąć. Tuż po wbiciu nie jest to trudne. W domu, proponuję najpierw polać go spirytusem.
napisał/a: kajtek12 2007-07-06 13:21
gosciu ja miałem kleszcza....a to co ty masz ta wyprysk albo ukonszenie komara.......chce zaznaczyc ze gdy kleszcza mamy to on pije krew i sie powieksza!
napisał/a: ketanol 2010-05-22 12:13
Witam,

ostatnio koty przynoszą na ciele kleszcze. Nażarty kleszcz ma siwo-biały odcień pancerza. Jednak dzisiaj mama zobaczyła coś takiego na schodach. Twierdzi, że wyglądało tak samo jak nażarty, wielki kleszcz, ale gdy się zaczęła temu przyglądać, to skoczyło gdzieś jak głupie i zniknęło. Co to mogło być?
napisał/a: trusiaaa 2010-05-30 14:40
Wczoraj zauważyłam na nodze kleszcza, wyciągnęłam go pensetą ale nie jestem pewna czy nie pozostała mu główka..chociaż po wyjęciu normalnie chodził, bez głowy powinien chyba nie żyć. Gdzieś też czytałam, ze jezeli w ciele pozostanie główka to z niej może sie kleszcz odrodzić:/
napisał/a: adrian62 2010-05-31 23:45
Odrodzić to się nie może tylko że kleszcz to syf który roznosi różne syfy takie ja borelioza...A ta główka krąży w twoim organizmie i jeżeli kleszcz miał boreliozę to ty też będziesz ją miał . Po ukąszeniu kleszcza zawsze trzeba odczekać pół roku i zrobić test na tą bOrEliOzĘ .

Wiem bo sam miałem przypadek z kleszczem (rzadkospotykany) , na plecach go miałem i nie zauważyłem go(przez kilka miesięcy we mnie siedział bo zamiast ssać krew to mi wlazł w skórę (cały), pozostawił pod nią taką torbę z ropą w której zostały tylko jego odnóża , na pogotowiu mi to wyjmowali bo się po prostu przestraszyłem , no wiecie tak jakaś dziwna kulka pod skórą a gdy ją naciskałem to bolało i trzeba było coś tym zrobić. Nigdy nie zapomnę słów lekarza " Ooo tylko nóżki po nim zostały"......... :P


hmm a gdyby tak się zastanowić to może jeszcze ta jego główka we mnie krąży . :|