Kiwające się jedynki.

napisał/a: bloodyknife 2012-11-15 16:22
Witam. Ostatnio zauważyłem, że zaczynają mi się kiwać górne jedynki. Dodam, że mam 15 lat, więc trochę mnie to niepokoi.
napisał/a: PawelMZ 2012-11-21 15:32
Niestety też to mam. I to nei tylko jedynki mi się kiwają, przynajmniej mam takie wrażenie.
Jak złapie ząb (jedynkę górną) w palce to czuję jak się buje, chociaż nie jest to aż tak wielka ruchomość.
Czasami też jak popchnę językiem jakiś ząb (np. te górne jedynki, albo dolne) to one tak jakby ''pykają'', czyli jakby się troszkę przesuwały.
Pytałem się stomatologa, czy może to parodontoza, ale powiedział, że jestem na parodontozę za młody (18 lat).
Odkrytych szyjek zębowych tez nie mam, a od jakiegoś czasu myję zęby pasta przeciw parodontozie oraz płukam jame ustną takim specjalnym płynem (lacalut aktiv). Ale znaczącej róznicy nie zauważyłem.
A najgorsze jest to, że nie pamiętam aby wcześniej (rok, dwa lata temu?) mi się coś takiego przydarzało, zaczęło się to jakoś w wakacje chyba...
napisał/a: Andzrej 2012-11-28 18:18
Kup pastę VICCO, unikaj past z fluorem.
Dietę wzbogać o NATURALNĄ witaminę C , wieczorem cebula, domowa kiszona kapusta (w sklepach jest kwaszona),
w tej chwili jest dojrzała dzika róża, jedz jej surowe owoce bez pestek 10-20 szt. dziennie.
Organizm w okresie wzrostu potrzebuje dużo aminokwasów, dodatkowo warto kupić L-lizynę.
Nie jemy cukrów, pieczywa z białej mąki, ziemniaki najwyżej raz w tygodniu.
Mięso jemy samo.
napisał/a: PawelMZ 2012-11-28 18:35
Andrzej, a co myślisz o pastach '' przeciw parodontozie'' oraz płynach do płukania jamy ustnej?
W sumie po przeczytaniu Twojego postu zrozumiałem, że moja dieta nijak się ma do jakiejkolwiek zdrowej diety, do tego pomimo młodego wieku kopce papierochy...
napisał/a: żabeczka 2012-11-29 09:59
Andzrej dlaczego unikać fluoru?
napisał/a: Andzrej 2012-11-30 16:59
Fluoroza to choroba związana z nadmiarem fluoru, głównie w wodzie wodociągowej.
Mieszkam w rejonie gdzie studnie wodociągowe mają do 8 mg/l fluoru a w sklepach tylko
reklamowane pasty z fluorem. Widzę co fluor robi z ludźmi.
Osobiście używam cukier brzozowy + kilka kropli balsamu kapucyńskiego, rozpuszczam w ślinie aby wchłonęło się w dziąsła.
Pasty: Ziaja bez fluorowa i VICCO.
napisał/a: żabeczka 2012-11-30 20:41
słyszałam o plamach na zębach od nadmiaru fluoru ale o ruszaniu się zębów nie. Mógłbyś podać jakieś linki do artykułów na ten temat? ciekawa jestem jaki jest mechanizm. Będę wdzięczna, z góry dzięki
napisał/a: Andzrej 2012-11-30 21:42
Też nie słyszałem żeby zęby się ruszały od nadmiaru fluoru.
Przestrzegam tylko o szkodliwym działaniu fluoru. Jeżeli ktoś szoruje kilka razy dziennie pastą z fluorem do tego jakieś płukanki fluorowe to może dojść do nieodwracalnych zmian.
Zęby gdy się ruszają może to być początkowe stadium szkorbutu.