Kilkumiesięczny ból gardła+ flegma od zawsze =jakie badania?

napisał/a: agat92 2015-08-05 00:44
Witam, postaram się pokrótce opisać swój problem.
Mam 23 lata. Od małego ciągle miałam chore gardło, jakieś anginy, przeziębienia, średnio co 2-3 tygodnie, byłam szprycowana antybiotykami. Od gimnazjum troszkę się polepszyło i jestem chora tylko pare razy w roku, dodatkowo pilnuję by antybiotyków było jak najmniej.
Moje migdały są duże, bardzo widoczne, poprzerastane.
Od zawsze mam flegme która albo sama spływa mi do gardła albo ja "napinam" gardło by jej pomóc splynąć. I tak kilkanaście razy dziennie. Ma przeróżne kolory oraz "gęstości" - zależy od stanu mojego zdrowia, pogody, pory roku itd. :)

Mój aktualny problem jest taki, że od około 9 miesięcy boli mnie gardło, ostatnio to już kompletnie codziennie. Na początku jeszcze miałam uczucie suchości (szczególnie w nocy), uczucie włosa w gardle oraz nitki krwi w ślinie - to wszystko przez 1-2 miesiące. Teraz gardło boli codziennie, szczególnie po przebudzeniu. No i co jakiś czas wylatują mi z buzi białe, śmierdzące kulki.

Wzięłam na początku roku 3 antybiotyki po kolei i jak widać nic to nie dało oprócz rozwalenia żołądka.
Mój lekarz rodzinny twierdzi, że "taki urok" i nic z tym nie robi. Chodziłam na własną rękę do laryngologa ale ten nawet dokladnie nie obejrzal gardla, spojrzał raz i stwierdził,że migdały do usunięcia. Mam w planach to zrobić ale narazie odwlekam. (boję się, że nie poradzę sobie po operacji ze ściekającą do gardła flegmą :)
Nie wiem co robić, już dostaję świra jak tak ciągle boli, wkręcają mi się jakieś raki itd :)

Chcę zrobić badania na własną rękę. Niestety mieszkam w małym mieście i na bardziej specjalistyczne badania muszę jeździć 100 km dlatego wolę zrobić wszystko za jednym zamachem.
OB i Morfologia zrobiona, prawidłowa. I co dalej? wiem,że należy zrobić wymaz z gardła. I co jeszcze? Znalazłam dwa takie badania jak:
1. Fiberoskopia - videoendoskopia nosa, gardła, krtani
2. Videostroboskopia - badanie stroboskopowe krtani
Któro z nich lepiej zrobić w moim przypadku? Czy coś jeszcze?

Dodatkowo wspomne, że mam powiększony węzeł chłonny w okolicy MOS, oraz w przeszłości mialam wirusa HPV który jak wiadomo jest czynnikiem powodującym raka okolic gardła, obecnie badania go nie wykazują. Dlatego zależy mi na badaniu, które wykluczy tego raka i bede spokojniejsza.
Miałam rtg zatok z pół roku temu, wyszedł "płyn" czy coś takiego w jednej z nich ale oczywiście nikt się w to nie zagłębiał, dostałam antybiotyk i probowałam jakichś domowych metod leczenia.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi!!!
napisał/a: radek07 2015-08-05 15:06
Czy twój nos się zatyka?
Czujesz w nim suchość?
napisał/a: agat92 2015-08-05 16:47
radek07 napisal(a):Czy twój nos się zatyka?
Czujesz w nim suchość?


No tak sie właśnie przytyka od około 2 miesięcy i musze porządnie dmuchnąć żeby się odetkał. Ale nie mam kataru, a jak juz to taki ktorego nie da sie wydmuchać.
napisał/a: agat92 2015-08-05 17:33
Dodam,że miałam na wiosnę robioną tomografię oraz rezonans głowy i nic oba badania nie wykazały. I nie palę papierosów
napisał/a: radek07 2015-08-05 19:59
Na badaniach widać zatoki czy samą głowę?
napisał/a: agat92 2015-08-05 22:56
Szczerze mówiąc nie wiem bo w opisach nic o zatokach nie jest zawarte, ja zatoki np na tomografii widzę ale czy są w nich jakieś zmiany to nie wiem.
Myśli Pan żeby iść w strone zatok? Pierwszą sprawą którą chciałabym wykluczyć jest rak - miałam już operacje ginekologiczną z powodu komórek nowotworowych i poprostu boje się jeszcze raz wkraczać w ten temat i wole sie upewnić.
napisał/a: radek07 2015-08-06 08:34
Możesz przesłać obydwa wyniki?
napisał/a: agat92 2015-08-06 11:19
radek07 napisal(a):Możesz przesłać obydwa wyniki?[/quote

TK Głowy:
Struktury mózgowia bez zmian w badaniu TK.
Układ komorowy nieposzerzony.
Komory boczne symetryczne.
Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone.

Do rezonansu nie mam w tym momencie dostępu ale wynik byl podobny- żadnych zmian itd.
napisał/a: radek07 2015-08-06 12:05
A możesz przesłać zdjęcia z wyniku?
napisał/a: agat92 2015-08-06 12:54
Wrzuciłam tutaj, to nie wszystkie ale większość: https://picasaweb.google.com/100099539400508884905/August6201502?authkey=Gv1sRgCKrdr5i0qdDVnwE
napisał/a: radek07 2015-08-06 18:30
Na wyniku widać trochę zatok, ale po tych zdjęciach mało można stwierdzić. Jak możesz wrzuć wszystko co jest na płycie. Spakuj winrarem i wrzuć na serwer.
napisał/a: agat92 2015-08-06 21:40
Wstawione https://docs.google.com/uc?id=0B5_zUjUoqfbxV1ZiN01zQzktS0k&export=download