kiła jaki antybiotyk

napisał/a: nowonarodzony 2010-03-22 13:47
Witam mam pytanie czy antybiotykiem Augmentin 500mg+125mg można wyleczyć Kiłe (lub duomox). Poeszę o pomoc
napisał/a: ata28 2010-03-22 14:15
Nie wiem , czy Ci ktoś odpowie , bo kiła w Polsce praktycznie nie wystepuje.
Chyba ze jakis dobry wenerolog.
Za to dośc częste sa zakazenie hpv, przy których też występuja kłykciny
Rozumiem ,że test na kiłe był dodatni, że zadajesz takie pytanie?
napisał/a: nowonarodzony 2010-03-22 14:57
tak dostałem antybiotyk doxycykline i i wszystko ładnie tylko że choroba wróciła a mam augumentinu dość dużo w domq więc jeśli pomoże to będę brał a trochę mi głupio iśc drógi raz do lekarza
napisał/a: ata28 2010-03-22 15:02
A jakiej specjalności był ten lekarz?
Mogę sie mylic , ale na kiłe to raczej penicylina zdaje sie.
I nie mowil Ci ze to sie leczy nawet rok, dwa - nawet jak sie nie ma objawow juz?
Nie wiem co Ci doradzic, bo nie wiem czy pomoze .
napisał/a: nowonarodzony 2010-03-22 15:31
byłem u wenerologa testy wyszły pozytywnie przepisał antybiotyk i tyle powiedział jak brać po 1,5 mc znów mam ten sam problem i nic nie mówił więcej powiedział ze po 2 tyg wszystko powinno być ok i nie mam się co martwić. A kontaktów nie miałem od tego czasu wole uwazac
napisał/a: brzezoo 2010-03-31 19:59
ata28 - KIŁA w Polsce wcale nie występuje tak żadko. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kilkaset przypadków rocznie. !!!!!!!!!!!!!!!
Lekiem z wyboru jest penicylina prokainowa. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a inne leki doxycyclina, tetracyclina czy erytromycyna to leczenie alternatywne. i nie zawsze skuteczne !!!!!!!!!!!!!!!!!
Augmentin - to bardzo złe leczenie !!!!!!!!!!!!!!!!
kiłę I rzędowa leczymy 20 dni penicylina, a II-go rzędową 30 dni. Jaki to okres to zależy od wywiadu objawów i wyników badań.
napisał/a: ata28 2010-03-31 20:38
brzezoo napisal(a):ata28 - KIŁA w Polsce wcale nie występuje tak żadko. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kilkaset przypadków rocznie. !!!!!!!!!!!!!!!
Lekiem z wyboru jest penicylina prokainowa. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a inne leki doxycyclina, tetracyclina czy erytromycyna to leczenie alternatywne. i nie zawsze skuteczne !!!!!!!!!!!!!!!!!
Augmentin - to bardzo złe leczenie !!!!!!!!!!!!!!!!
kiłę I rzędowa leczymy 20 dni penicylina, a II-go rzędową 30 dni. Jaki to okres to zależy od wywiadu objawów i wyników badań.

Ale o co Ci chodzi?
napisał/a: Stasia21.07 2013-03-06 11:54
WItam. Na razie nie za bardzo mnie interesuje czym się leczy kiłę a to czy ja wogóle mam. CHoć podejrzewam ze tak, poznieważ wyszuwam takie grudki na pochwie. :( Chciałam się was zapytać czy jakbym na początku wykonała test a dopiero później poszła go lekarza to by było dobrze? Bo jest taki test, który bym mogła wykonac sama w domu.
napisał/a: Stasia21.07 2013-03-07 12:10
A może zrobić test na obecnośc kiły? Taki znalazłam Caretest Syphilis (Kiła). Co o tym sądzicie? Strasznie sie wstydze isc z tym do gina.
napisał/a: Vattier 2013-03-08 00:03
napisal(a): CHoć podejrzewam ze tak, poznieważ wyszuwam takie grudki na pochwie.
To nie jest typowy objaw kiły. Najczęściej zaczyna się od bezbolesnego, okrągłego, pojedynczego owrzodzenia. Kiła we wczesnym okresie (do 3-6 tydz. od zakażenia) jest surowiczoujemna, wobec czego wyniki badań z krwi mogą dawać fałszywie ujemne wyniki.

Tak czy siak zmiany musi ocenić lekarz, bo nawet jeśli test niczego nie wykaże, to trzeba się dowiedzieć, cóż to za "grudki".