Kiepskie wyniki

napisał/a: piewka 2006-12-03 21:53
Wyczułam prawej stronie szyi lekko powiekszony węzeł, a ana nim taki jakby guzek. Poszlam do lekarza, ktory mnie nastraszyl, ze to moze byc zarnica zlosliwa. :( Jetsem zalamana i od kilku dni o niczym innym nie mysle tylko o tej strasznej chorobie.

Moje wyniki:

Leukocyty- 7,3 tys/ul (4,0-8,0)

Erytrocyty -4,83 mln/ul (3.8-5.0)

Hemoglobina - 10,8 g/dl ( 12-16)

Hematokryt - 34,4 % (37-50)

MCV - 71 fl (80-98)

MCH - 22.3 pg ( 27-32)

MCHC - 31,3 g/dl (30-37)

Plytki krwi - 272 tys/ul ( 140-400)

Limfocyty - 25,6 % ( 18-50)

Inne(Eo, Bazo, Mono) 4,7% (3-15)

Neutrofile - 69,7 % (45-75)

Limfocyty 1,8 tys/ul

Inne(Eo, Bazo, Mono) 0,3 tys/ul

Neutrofile 5,2 tys/ul

RDW-CV - 15,7 % ( 11,5-14)

PDW - 18,9 fl ( 10-18)

MPV - 12,9 fl (8-12)

Żelazo - 78,8 ug/dl ( 37-145)

OB - 9 mm/h (15)

Badal mnie rowniez laryngolog i kazal jeszcze raz powtorzyc badania krwi, cukru i moczu, zrobic RTG klatki piersiowej i USG tarczycy. Czy ktos moze wie co mi moze dolegac? Strasznie sie boje i mam tylko taka cicha nadzieje, ze to jednak nie jest rak :( Porownywalam wyniki z przed 7-8 mieisecy i sa bardzo zblizone do tych. No moze minimalnie sa blizsze normy. Od zawsze mam blada cere, wiecznie chodze senna. Jakis czas temu mialam problemy z niedoborem zelaza. Mam rowniez problemy z zajsciem w ciaze. :(

Bardzo prosze o pomoc. Bede wdzieczna...
napisał/a: Peter 2006-12-04 07:39
W mojej ocenie na obecnym etapie badań nie ma podstaw, żeby sugerować ziarnicę złośliwą. Nie wiem, w jakim celu lekarz Ci to powiedział. Wyniki są zadowalające (chociaż przy chorobach nowotworowych czasem tak bywa). Osobiście uważam, że będą to problemy z tarczycą. USG lub badanie TSH i ASO potwierdzi lub wykluczy problem tarczycy. Równie dobrze może być to pozostałość jakieś infekcji (często wirusowej).
napisał/a: piewka 2006-12-04 18:32
Peter - Bardzo Ci dziekuje za Twoja opinie, to mnie troche uspokoilo. Chodziaz z drugiej strony tak strasznie duzo mlodych ludzi tak nagle zapada na jakas ciezka chorobe nowotworowa...Niestety choroba nie wybiera. Dzis zajrzalam do szpitala zakaznego, chorob plucnych, bo chcialam jeszcze raz powtorzyc badania. Widzac ludzi w wiekszosci chorych smiertelnie na raka jeszcze bardziej sie podlamalam. Widok koszmarny! Mam tylko taka cicha nadzieje, ze ze mna wszystko bedzie w porzadku.

Studiujesz medycyne? oczywiscie jesli mozna wiedziec. Jeszcze raz serdeczne dzieki.
napisał/a: Peter 2006-12-05 20:40
To prawda, że mnóstwo młodych ludzi zapada na choroby nowotworowe. Jednakże nie można stawiać jakiegokolwiek podejrzenia tylko na podstawie zmian widocznych gołym okiem. Każdy szanujący się lekarz stawia diagnozę, jeśli ma przynajmniej objawy (tzw. objawy patognomoniczne, czyli typowe i charakterystyczne dla danej choroby) i/lub wyniki badań potwierdzające podejrzenie danej choroby. W innych przypadkach nieuzasadnione podejrzenia niepotrzebnie "dołują" pacjenta. Nie chcę tego dosadnie oceniać. Niestety, studentem nie jestem, chociaż chciałbym wrócić do tych czasów. Spójrz na wiek przy miom logo, to wszystko wyjaśni.
napisał/a: piewka 2006-12-05 22:38
Witaj Peter - No tak, rzeczywiście dopiero teraz zauważyłam ile masz lat. Mnie również zaskoczyło podejscie lekarza. Jeśli chodzi o tarczyce to w trakcie badania tj. macania mojej szyi lekarz powiedział cytuję:" No w Pani wieku i taka tarczyca..."(mam 30 lat) Co doktor miał na mysli? Nie mam pojęcia. Byłam tak zestresowana, że nawet nie zapytałam. W trakcie badania tarczycy czułam takie jakby lekkie duszenie, wiec może tutaj jest problem. Wyniki tarczycy robiłam rok temu, w 21 dniu cyklu TSH-1,3 uIU/mL (0,27-4,20), fT3 5.08 pmol/l (2.8 - 7.1) fT4 20.97 pmol/l (12 - 22) Zauważyłam, że jak dzisiaj rano wstałam to guzek na szyi był jakby troche bardziej wyczuwalny, a później jakby troszeczkę zmalał. Czy to może oznaczać coś złego?
napisał/a: Peter 2006-12-06 07:56
Prawdopodobnie lekarz ocenił wielkość i konsytencję tarczycy i stwierdził jej powiększenie. Więcej coś wykaże USG i z pewnością dalsze badania. Dość często autoimmunologiczne schorzenia tarczycy pojawiają się nagle i mają dość szybki przebieg (mam tu na myśli objawy, które pojawiają się i nasilają w bardzo krótkim czasie). Trzeba być w dobrej myśli. Pozdrawiam
napisał/a: piewka 2006-12-06 17:33
Peter - Jeszcze raz dziękuje za pocieszenie, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Pozdrawiam