kiedy wlasciwie powinienem zakladac okulary?

napisał/a: pryczu 2007-07-14 21:44
Witam.

Mam wade wzroku -0.5/-0.75 w kazdym oku (bylem u dwoch lekarzy, kazdy podal inny wynik badania). Zakupilem okulary -0.5 z antyrefkleksem. Mam pytanie: kiedy wlasciwie powinienem zakladac okulary? Nie spytalem o to zbyt dokladnie okulisty. Z tego co wiem, powinienem je zakladac kiedy jade samochodem oraz ogolnie na otwartej przestrzeni. Ale czy faktycznie musze wobec tego zakladac je na kazdy wypad np. do miasta? I, co rowniez mnie bardzo nurtuje, czy powinienem je zalozyc, kiedy korzystam z komputera albo czytam ksiazke? Jest to dla mnie niezwykle istotne, gdyz duzo czasu spedzam wlasnie przed ksiazkami lub ekranem monitora.

Z gory dziekuje za jakakolwiek opinie.
napisał/a: klapouszek2 2007-07-15 23:43
Jesteś krótkowidzem więc z bliska widzisz dobrze dlatego do czytania czy do komputera okulary Ci raczej nie beda potrzebne - chyba, że ze względu na antyrefleksy to możesz do komputera zakładać Generalnie okulary są po to żebyś widział z daleka - chyba rozmazuje Ci się trochę obraz no nie? - wada mała ale mimo wszystko nie widzisz wyraźnie. Dlatego okulary masz nosić jak prowadzisz samochód - dla swojego i innych bezpieczeństwa. Poza tym sam z czasem stwierdzisz czy wolisz w nich chodzić po ulicy czy nie Ja zaczęłam nosić na stałe dopiero przy -1,25 kiedy to 3 razy pomyliłam autobusy i wywiozło mnie nie tam gdzie trzeba i gdy sąsiedzi zaczeli mi się kłaniać bo ich na ulicy nie poznawałam Wcześniej tylko miałam do telewizora czy tablicy w szkole bo zawsze ostatnie ławki wybierałam Dziś mam -2.75 i do czytania i kompa zdejmuję bo mi niepotrzebne .
napisał/a: MadziUlqa 2007-08-02 21:50
ja tez nosze okulary.. w zasadzie z własnej głupoty.. miałam -0,5/-0,5, rodzice kupili mi okulary takie jakie mi sie podobały.. (kosztowały ponad 300zł)a ja wstydziłam się je nosić do szkoły.. sama nie wiem czemu?! Miałam 12 lat wtedy.. dziś mam 16 i nosze -2,5/-2,5 już jakieś 2,5 roku i nie widzę wielkiej poprawy.. nosze je cały czas, przy komputerze, czytając książkę, nosze je po prostu zawsze! Są mi niezbędne i nie wyobrażam sobie, żebym mogła gdziekolwiek wyjść bez nich! ale teraz zastanawiam się nad kupnem soczewek.. zobaczymy jak to się ułoży..
napisał/a: ola871 2010-04-19 18:13
a po co okulary? nielepiej szkla kontaktowe np. z optiva.pl ?