Kiedy począć chłopca?

napisał/a: ana_we 2008-10-29 13:22
Witam serdecznie, z mężem zaczęliśmy starać się o dziecko. Fajnie byłoby gdyby udało nam się trafić i począć chłopca - chociaż to nie jest najważniejsze, jednak chcemy spróbować:))) czytałam, że największe prawdopodobieństwo poczęcia chłopca jest, gdy stosunek ma miejsce w tym samym czasie jak owulacja. Nie kontroluję temperatury (przy moim systemie pracy napewno niebyłyby to wyniki wiarygodne). Pozostaje mi obserwacja śluzu. Wiem, że jak śluz robi się ciągliwy i przezroczysty, to zaczyna się okres płodny, no ale kiedy wiedzieć kiedy jest ta owulacja? Tego dnia co się pojawia taki śluz? nastepnego dnia? Może dodam, że mój cykl jest 29-30 dniowy i ostatni cykl zaczął się 16 października.
Będe serdecznie wdzięczna za każdą pomoc:) Pozdrawiam, Ania
napisał/a: Madonna 2008-10-29 14:11
Jak praca może kolidować z pomiarem PTC? W czym problem?
napisał/a: ana_we 2008-10-29 14:20
Z tego co wiem ważne jest aby temperaturę mierzyć mniej więcej o tej samej porze. Ja niestety albo na 06:00 idę do pracy albo o 06:00 ją kończę...
napisał/a: Madonna 2008-10-29 18:49
Jeśli jesteś zainteresowana planowaniem płci, to pomiar PTC byłby b. pomocny. Najlepiej skontaktuj się z instruktorem wybranej metody, jak pokonać ten problem. Praca na zmiany nie wyklucza korzystania z PTC do rozpoznawania płodności.
Najważniejsze jest, aby mierzyć zaraz po przebudzeniu po przynajmniej kilkugodzinnym odpoczynku.

Gotowe rozwiązania, jak zaplanować płeć znajdziesz tu:
http://forum.28dni.pl/discussion/48/1/planowanie-plci-dziecka/
Tam spotkasz osoby, którym się udało zaplanować płeć dziecka.