Kiedy na basen po korekcji laserowej wzroku?

napisał/a: majamikowicz 2015-06-04 18:55
Kiedy mo zna znow isć na basen po korekcji laserowej wzroku?
Przymierzam się jakiś czas do tej operacji, ale mocno pływam i boje się, że potem na pare miesięcy bedę uziemiona.

Jak to wygląa?
napisał/a: Konopka1 2015-06-08 08:57
No wiesz coś za coś:) Albo wstrzymasz się do pływania kilka miesięcy i będziesz super widzieć bez okularów, albo pływasz, i do końca życia w okularach. Dla mnie wybór jest prosty.
Poczytaj sobie na stronach klinik okulistycznych o czasie rekonwalescencji oka, np w blikpolu sopockim dobrze to opisali i wtedy upewnisz się dokładnie jak to wygląda. Średnio oko dochodzi do pełnej sprawności po operacji jakieś pół roku, ale widzisz świetnie zwykle już po 2-3 tygodniach, natomiast oko po ingerencji laserem musi sie po porstu zagoić, tak, żeby nic sie nie odkleiło, bo wtedy masz poprawki i wszystko od nowa.
napisał/a: Pingwinka 2015-06-21 14:36
Zgadza się konopka - mnie też tak informowano w blikpolu, ze oko dochodzi do siebie na 100% po pół roku.
U jednych szybciej, u innych dokładnie tak, ale trzeba brać tą półroczną poprawkę.

A na basen - nie chodź kilka miesięcy, po co kusić los?
napisał/a: dzolantaon 2015-07-29 09:55
Mi w optegrze powiedzieli że na wysiłek ma sobie odpuścić tak na miesiąc....wiadomo ze to zalezy jak sie goi...ja biegam, na razie sobie odpuściłam. Co prawda basen to całkiem co innego, bo woda, chlor i jednak ma kontakt z oczami. także ja bym jeszcze poczekała.