kiedy do ginekologa?

napisał/a: annaK. 2013-04-16 18:53
Witam,ostatnią tabletke anty wzięłam 03.03,dostałam krwawienid z odstawienia i do tej pory nie dostałam okresu. W ciąży nie jestem,zabezpieczam się i test wyszedł negatywny. Ile jeszcze powinnam na niego czekać?kiedy wybrać się do ginekologa po coś na wywołanie?
napisał/a: aazz7 2013-04-16 19:24
Powinnaś po 7 dniowej przerwie rozpocząć nowe opakowanie. Fakt ten zapamiętać i jeśli po kolejnym opakowaniu nie wystąpi krwawienie udać się do lekarza. Jak wiesz krwawienie między tabletkami nie jest normalnym okresem wynika z odstawienia hormonu, może się czasem zdarzyć, że organizm nie zareaguje. Jeśli po drugim opakowaniu krwawienie nie wystąpi trzeba udać się do lekarza. Przypominam, że takie informacje są na ulotce przynajmniej moich tabl.

Co teraz masz zrobić? Ja bym poczekała do normalnej miesiączki, kiedy wystąpi trudno mi stwierdzić i w pierwszym dniu rozpoczęła przyjmowanie tabletek. Jeśli okresu nie będzie do 30, 40 dni to bym odwiedziła lekarza.
Pozdrawiam
napisał/a: annaK. 2013-04-16 19:32
Odstawiłam tabletki zupełnie bo źle się po nich czułam,zapomniałam dodać że nie zamierzam ich znowu brać : ) myślę że to zmienia postać rzeczy :)
napisał/a: aazz7 2013-04-16 19:51
Zdecydowanie zmienia postać rzeczy
W zasadzie ja tabletki brałam oj oj latami, nigdy nie czułam się na nich źle.

Daj organizmowi czas na wrócenie do równowagi. Ja po odstawieniu tabletek z reguły czekałam na miesiączkę 40 - 50 dni.
napisał/a: annaK. 2013-04-16 20:50
Ja też niby czułam się ok,ale odstawiłam i zdecydowanie lepiej :) dziękuję za radę,poczekam jeszcze trochę a potem kierunek-gin :)
napisał/a: annaK. 2013-05-06 22:59
Byłam u ginekologa,zbadał mnie i skierował za usg dopochwowe oraz przepisał luteine podjęzykowo dwa razy dziennie aż do wystąpienia miesiączki. Czy to oznacza że mam wziąć 30 tabletek z opakowania?czy to nie za długo i nie za dużo?
napisał/a: wikam2 2013-05-08 20:16
Lejarz nie powiedział jak długo masz ją przyjmować?
napisał/a: annaK. 2013-05-08 23:02
Byłam dzisiaj na usg i dowiedziałam się że mam brać aż dostanę okres,jeśli nie będzie go przy tym opakowaniu (30tabletek) to wypisze mi kolejne. Usg wykazało że wszystko jest ok,jestem w trakcie lub po owulacji,lekarz nie mógł stwierdzić