kiedy do endokrynologa?

napisał/a: rewq 2014-04-27 18:16
Witam,
mam 26 lat, karmie pierwsze dziecko. Od młodzieńczych lat mam trądzik, silnie związany z cyklem menstruacyjnym, chodziłam do dermatologa i sugerował antykoncepcje, której nigdy dotąd nie brałam. Słyszałam, że problem ten pojawi się ponownie po odstawieniu antykoncepcji. Bardzo też wypadały mi i wypadają włosy (przy czym teraz to ma uzasadnienie byłą ciążą, przy czym w ciąży też wypadały). Jestem baaardzo szczupła, ale to jest genetyczne najprawdopodobniej.
Powinnam udać się do endokrynologa? Jaki powód podać lekarzowi pierwszego kontaktu? A może lekarz pierwszego kontaktu może zlecić jakieś badania?
napisał/a: soaring 2014-04-27 18:21
możesz iść do endokrynologa albo dermatologa, jednak kluczowe jest znalezienie sensownego lekarza, a o to trudno. poczytaj najpierw w sieci, popytaj znajomych/ rodzinę. w kwestii dostępu do lekarzy nie doradzę, bo nie korzystam z usług na nfz.
po tym co napisałaś podejrzewam androgenowe podłoże trądziku i wypadania włosów, trzeba to sprawdzić badaniami hormonów i włosów.
napisał/a: rewq 2014-04-27 18:27
przy karmieniu też mogłabym brać hormony? czy lepiej pomęczyć się jeszcze trochę i po odstawieniu karmienia zglosic sie do lekarza?
napisał/a: soaring 2014-04-27 18:30
możesz poczekać, bo żaden lekarz nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności i nie zgodzi się na przepisanie leków.
póki mogę Ci tylko doradzić nierealne rzeczy typu: unikanie stresu ;), nieprzetworzone jedzenie i zbilansowaną dietę.