ketonal w ciąży

napisał/a: olala123 2011-08-21 21:21
Witam wszystkie forumowiczki. jestem tu nowa i od razu zaczynam od nurtujacego mnie pytania, ale bardzo prosze o pomoc, bo juz sobie z tym nie radzę. W trzecim tygodniu po zapłodnieniu zazywałam ketonal forte przez dwa dni po jednej tabletce.Nie wiedziałam jeszcze że jestem w ciązy. trzy dni wcześniej zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywnie, wiec na okropna migrene zdecydowałam sie zażyć to świństwo. Kiedy okres nadal sie nie pojawiał zrobiłam kolejny test i wtedy juz pokazały sie na nim dwie kreski. Pierwszą wizyte u ginekologa mam dopiero za 1,5 tygodnia. Strasznie sie martwie o zdrowie mojego dzieciątka. czy mogło mu to zaszkodzić? wiem, że takich leków nie powinno brac się w ciązy, ale czy któras z was miała takie doświadczenia i może mnie pocieszyć że nic sie nie stało?
napisał/a: wikam2 2011-08-21 21:32
Skoro przed zazyciem ketonalu test był negatywny to znaczy, że dopiero dochodziło do implantacji badz nawet było przed nią. Spokojnie, nie sądzę aby coś się stało, serio :)
napisał/a: olala123 2011-08-21 21:38
test zrobiłam dwa albo trzy dni przed zazyciem ketonalu. a to juz było po dniu spodziewanej miesiączki. zazwyczaj miałam regularne cykle, według moich obliczeń to był 3 tydzień po zapłodnieniu, więc juz na pewno po implantacji :(
zwariuję od tych złych mysli
ale bardzodziękuje za odpowiedź
napisał/a: wikam2 2011-08-21 21:49
Ciąza jest po zagnieżdzeniu. Czyli nawet kilkanaście dni po stosunku.
Nie wie nikt kiedy dochodzi do zapłodnienia. No chyba, ze mialaś monitoring.
Stosunek nie równa się zapłodnieniu.
Test pokaże ciąża 2-4 dni po implantacji - zagnieżdzeniu
napisał/a: olala123 2011-08-21 22:03
mierzyłam temperature. mierze ja regularnie od około roku. był skok temperatury czyli owulacja +/-kilka dni i cały czas podwyższona temp. póxniej przestałam mierzyc bo akurat sie przeprowadziłam wszystko cozwiązane z tą przeprowadzka czyli nieprzespane noce, remonty, nieregularny sen sprawiły ze stwierdziłam ze ta temp i tak bedzie teraz zaburzona. nie mierzyłam - imasz... nie wiediałam co sie narobiło. ale ten ketonal byl 19 dni po skoku temp, dlatego wnioskuje ze to trzeci tydzien po zaplodnieniu. chyba niemozliwe zeby wtedy jeszcze nie doszlo do zagniezdzenia?czy mozliwe? :(
napisał/a: wikam2 2011-08-21 22:10
Przypomnij mi ile przed owulką jest skok :D
napisał/a: olala123 2011-08-21 22:13
z informacji jakie ja posiadam skok temp swiadczy o tym ze owulacja sie odbyla. moja gin twierdzi ze skok pojawia sie w dniu owulacji albo do dwoch dni po niej
napisał/a: wikam2 2011-08-21 22:18
No to załóżmy, że skok był dzień po owulacji. W takim przypadku do implantacji dojdzie na około 6-8 dni po niej. 2-4 dni potem test pokaże ciąże.
Piszesz, że test robiłaś około 16 dni po skoku. Skoro był negatywny to moim zdaniem coś źle zmierzyłaś...on powinien już być dodatni.
Zresztą - faza lutealna trwa max 18 dni.
napisał/a: olala123 2011-08-21 22:21
ja podejrjrzewam wadliwosc testu. moje fazy lutealne trwaly 12-13 dni, dlatego zrobilam test, bo okres sie spoznial. wyszedl negatywny i tlumaczylam to wlasnie stresem zwiazanym z przeprowadzka. no nic juz nie zrobie. pojde do gin na umowiona wizyte, bede miala usg. czy jesli staloby sie cos zlego tagie usg cos wykaze/ czy ketonal jest bardzo inwazyjnym lekiekm w ciazy?
napisał/a: wikam2 2011-08-21 22:27
No może faktycznie coś z testem nie tak...ale jeśli nawet to test zrobiłaś na około tydzień (niespłena?) po implantacji. I pamiętaj, ze inaczej liczymy ciąże, inaczej zycie płodu itp.
Większość kobiet zażywa leki kiedy o ciązy jeszcze nie wie.
Badań na kobietach w ciązy nikt raczej nie prowadzi toteż ostrzeżenie na leku dot. jego zażywania w ciązy to tylko wpis chorniący producentów. Łatwo umieścić info - nie zażywac w ciąży.
Uważam, że nic się nie stanie a bynajmniej nie znam takiego przypadku, Spokojnie!
No i .... gratulacje :)
napisał/a: olala123 2011-08-21 22:33
Bardzo Ci dziekuję :* teraz ide spać już nieco spokojniejsza.
Pozdrawiam serdecznie