ketonal

napisał/a: pichorek 2012-06-26 18:47
witam mam straszliwy ból zęba dopiero jutro ide do dentysty i mam pytanie brałem dzis juz 2 ketonale i jeden ibuprom w powlekanych kapsułkach i moje pytanie brzmi czy moge wziasc 3 ketonal? dawki były rano po poludniu i wieczorem . mam 20 lat jestem mezczyzna i waze 90 kg nie wiem czy te dane pomoga ale to tak na zas
napisał/a: jezebel1 2012-06-26 19:39
możesz wziąć jeszcze jeden teraz i jeden wieczorem (jeżeli w jednej kapsułce jest 50 mg), ale nie łącz go z ibuprofenem tylko z paracetamolem; nie wolno łączyć leków tej samej grupy
nie wolno ci pić alkoholu
napisał/a: wikam2 2012-06-26 20:10
pichorek napisal(a):witam mam straszliwy ból zęba dopiero jutro ide do dentysty i mam pytanie brałem dzis juz 2 ketonale i jeden ibuprom w powlekanych kapsułkach i moje pytanie brzmi czy moge wziasc 3 ketonal? dawki były rano po poludniu i wieczorem . mam 20 lat jestem mezczyzna i waze 90 kg nie wiem czy te dane pomoga ale to tak na zas


Ja kilka dni temu z zalecenia lekarza (kobieta 60kg) miałam brać ketonal co 8h - ból zęba.
Akurat mnie nie pomaga w takim przypadku nic poza ketanolem.
napisał/a: Apotheker 2012-07-03 09:55
Z lekami przeciwbólowymi jest tak, że nie każda substancja działa na określony ból. Wszystko zależy też od progu bólowego danej osoby i czy zażywa/ła wcześniej przewlekle jakieś środki przeciwbólowe. W takich przypadkach ludzie zwiększają sobie dawki nie zważając na konsekwencje.
napisał/a: wikam2 2012-07-03 10:58
A czy można zastąpić ketonal jakimś innym środkiem? Nie mówię tu o łączeniu np. apapów itp bo to nic nie daje. Zresztą nie odważyłabym się zjeść więcej niż dwóch. Choć...może to zgubne założenie bo nigdy nie pokusiłam się o sprawdzenie składu - ilościowo etc.
Ketonal zazywam sporadycznie ale wiadomo jest na receptę. Co wobec tego może być jego alternatywą? Mam tu na myśli oczywiście tylko i wyłącznie rozsądne zażywanie leków!
napisał/a: Apotheker 2012-07-04 10:21
Wielu autorów robi porównania siły działania leków przeciwbólowych (można znaleźć w internecie). Najczęściej przypisywanymi lekami przeciwbólowymi są ketoprofen i diklofenak. Ten pierwszy jest tylko na receptę, drugi w dawkach 75 i 150 mg na receptę, a 25 mg bez recepty. Oba mają podobne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, ale razem brane mogą nasilać nawzajem swoje działanie, w tym także skutki uboczne. Więc nie brać ich razem.
napisał/a: wikam2 2012-07-04 11:23
rozumiem ;)