Ketonal Forte

napisał/a: Semyblack 2011-09-30 01:14
Tydzień temu miałam zapalenie zatok, oczywiscie antybiotyk. Poprosiłam lekarza o jakis silniejszy lek przeciwbolowy bo ibuprom i ibum wogole mi nie pomagały na ten bol zatok. Przepisał mi Ketonal Forte. Moja ciocia powiedziala ze to jest bardzo silny lek i ze nie powinnam go brac. Moje pytanie jest czy lekarz dobrze zrobil przepisujac mi ten ketonal? Co prawda po wzieciu tych tabletek bol przechodzi w 70% ale wciaz go czuje. Dodam ze mam 16 lat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-09-30 08:38
Skoro lekarz Ci go przepisał więc widocznie uznał że jest dla Ciebie bezpieczny, choć w mojej ocenie ból zatok i Twój wiek powinny skłonić do pozostania przy np. Ibum Zatoki.
napisał/a: Semyblack 2011-10-08 01:36
Te wszystkie Ibum i ibupromy nic nie dawały, odstawiłam ketonal. Byłam u laryngologa i okazało sie że to nie zatoki tak więc nie wiadomo jak narazie co mi jest. Boli mnie głowa juz od 3 tyg. codziennie ! Byłam dzisiaj u lekarza przepisał mi inny lek przeciwbólowy jak narazie no i skierowanie do neurologa. Tylko czy dowiem sie wkoncu co mi jest ...
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-09 02:21
Jeżeli głowa naprawdę boli Cię codziennie i nieprzerwanie, wskazana jest tomografia komputerowa, ew. rezonans głowy. A sugestiami cioci radzę się nie przejmować, lekarz wie, co robi. Silne bóle leczy się silnymi lekami i należy to robić, bo nie żyjemyw średniowieczu i nie powinno się skazywać ludzi nacierpienia z powodu uprzedzenia co do leku.
napisał/a: Semyblack 2011-10-22 12:40
kostasz napisal(a):Jeżeli głowa naprawdę boli Cię codziennie i nieprzerwanie, wskazana jest tomografia komputerowa, ew. rezonans głowy. A sugestiami cioci radzę się nie przejmować, lekarz wie, co robi. Silne bóle leczy się silnymi lekami i należy to robić, bo nie żyjemyw średniowieczu i nie powinno się skazywać ludzi nacierpienia z powodu uprzedzenia co do leku.


Byłam u neurologa i jak sie dowiedziała lekarka ze przepisali mi ketonal kazala mi tego nie brac, bo powiedziala ze ludzie czesto chca to np. na bole kregoslupa a od bolu kregoslupa jeszcze nikt nie umarl a od peknietego zoladka 90%.