KETONAL FORTE

napisał/a: anastasiaa 2007-12-07 22:52
Niedawno urodzilam synka ktorego karmie piersia. Przed ciaza mialam bolesne miesiaczki czego i teraz sie spodziewam W zwiazku z tym mam pytanie- czy moge na te bole brac KETONAL FORTE?
napisał/a: jutrzenka1 2007-12-08 00:11
Witaj! Specjalistką nie jestem, ale po pierwsze - prawie każdy zakupiony lek ma ulotkę i tam powinno coś pisać na ten temat. Po drugie - zawsze bezpieczniej jest zapytać farmaceuty lub lekarza (znamy już chyba na pamięć ten tekst: "przed użyciem zapoznaj się z.. lub..." ), choćby pediatry, a przecież chodzisz często na wizyty kontrolne czy na szczepionki z dzidziusiem, albo jak znajdziesz czas (choć to teraz pewnie niełatwe) spytaj swojego ginekologa lub nawet do niego zadzwoń.
Wiedza moja na ten temat ogranicza się tylko do tego, że ketonalu nie powinno się stosować w ciąży (oddziaływuje ponoć na płód) i podobno przenika do mleka matki, ale czy powoduje wówczas jakieś skutki uboczne, tego nie wiem. Ja nie tak dawno też karmiłam, w razie draki brałam paracetamol lub apap a przy przeziębieniach tylko leki homeopatyczne (są łagodniejsze, ale dla mnie skuteczne). Poza tym, przez 3 m-ce po porodzie (tyle tylko karmiłam córcię), okresu nie miałam. Mam 2 koleżanki, które karmią o wiele dłużej (jedna 8, druga 14 m-cy) i przez cały czas laktacji nie mają nadal okresu! I znów na pocieszenie, bo może troszkę na zapas się martwisz, mając w pamięci poprzednie miesiączki - może być różnie z tym bólem. Podobno niektóre kobiety mają po porodzie łagodniejszy ich przebieg, ja mam wszystko bez zmian, tak samo regularnie co do dnia i należę do tych kobiet, które nie odczuwają prawie żadnego bólu co miesiąc. Pozdrawiam. Jutrzenka
napisał/a: anastasiaa 2007-12-09 23:54
dzieki za odp. musze cos sprostowac-nie mam juz ulotki od tego leku gdyz dostalam go w zeszlymroku.przed ciaza nigdy nie zwracalam uwagi na dawklowanie podczas karmienia piersia.do gin. rowniez nie moge zadzwonic bo obecnie mieszkam w Angli a tuaj uniwersalnym lekiem na wszystko jest-PARACETAMOL wiec gdybym sie zapytala angielskiego lekarza to watpie ze dostalabym odp.
napisał/a: Peter 2007-12-10 07:31
Zdecydowanie NIE wolno Ketonalu przy karmieniu dziecka. Owszem, paracetamol można.