Ketonal Forte

Kleopatra
napisał/a: Kleopatra 2009-03-31 17:16
hmm...dziwią mnie te wszystkie negatywne wpisy na temat tego leku...ja już od paru lat biorę zawsze przy okresie po 1 tabletce, czasami 2 i nigdy nie czułam żadnych skutków ubocznych...zdaję sobie sprawę z negatywnego wpływu leku na żołądek, jednak pomimo tego jest to jedyny sposób na bolesne miesiączki dla mnie...najdziwniejsze jest to, że parę lat temu stwierdzono u mnie jakieś tam nieprawidłowości w żołądku, nieżyt i takie tam różności, a ja pomimo tego wcale a wcale nie odczuwam dolegliwości związanych z zażywaniem ketonalu :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-01 14:53
I co w związku z tym? Ja znam ludzi którzy wciągają amfetaminę i też się dziwią, że inni mówią tegatywnie na jej temat czy to oznacza, że ona jest nie szkodliwa?
ps. patrz na daty postów na przyszłość.
napisał/a: mloda200 2009-06-26 23:36
Czy ktoś w ogolę wie jaka jest max. dawka ketonalu na dobę (tylko nie taka z ulotki...) niepowodująca śmierci ani innych poważnych uszczerbków na zdrowiu pacjenta?

Ja muszę przyznać, ze wielokrotnie podczas rehabilitacji zażywałam naprawdę duże ilości tego środku. K.forte zdarzyło mi sie przyjąć w dawce 6-7 tabletek na dobę, z czego 4 zażyć w czasie około 1h. Nigdy nie odczuwałam jakiś specjalnych symptomów przedawkowania, nawet senności. Mój lekarz stwierdził, że w wieku 16-17 lat taka dawka powinna mnie....
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-27 07:23
Jeżeli trzeba silniejszych dawek leków przeciwbólowych to głupotą jest branie tyle dawek Ketonalu. Trzeba poprosić lekarza o lek silniejszy np. Tramal.
napisał/a: mloda200 2009-06-27 16:12
hmmm.... oczywiście, że lepiej byłoby poprosić o coś silniejszego, ale lekarze nie zawsze chcą tego typu leki przepisywać tłumacząc to rożnie, np. niebezpieczeństwem wynikającym z nadmiernego zażywania tego typu leków itd.
do tego artykułu typu http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/831660.html i doświadczenia życiowe (czy jak to uzasadniają lekarze) skutecznie powstrzymują lekarzy przed wypisaniem recepty na coś mocniejszego
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-27 16:16
Tylko wiesz ja znam wiele osób które przesadzają z takimi lekami więc ja się lekarzo nie dziwię.
napisał/a: ESPRESSO 26 2009-06-27 23:02
Ja tez mialam te "przyjemnosc" zazywania Ketonalu Forte przez dluzszy czas...i w tabletkach i w postacji iniekcji domiesniowych i co??
Pierwsze kilka dni pomagalo, a pozniej to juz byla tylko starata czasu i ...zoladka.
Niestety musialam przejsc na cos mocniejszego...i pozostal mi tylko tramal w kroplach.
Gdybym mogla cofnac czas....nawet nie chcialabym znac nazw tych lekow, ale zycie i stan zdrowia doprowadzil mnie do posuniecia sie usmiezania bolu w ten sposob.
Po Ketonalu mam rozstroj zoladka (nawet po zastrzyku), zaznacze ze moja dzienna dwka ketonalu zamykala sie w 500 mg (na dobe)-bole neurologiczne sa paskudne.
A tramal??? 35 kropelek na cukier ...grrr..odlot...odciecie od rzeczyswistosci...ale bol znikal.
Mam zasade jak nie boli to nie biore nic....jak boli (a czasami boli bardzoooo bardzooo bardzoooo) to ide do lekarza i prosze cos mocnego ...co wezme 2xdziennie plus oslonki na zoladek.