Ketonal forte codziennie

napisał/a: oholibam 2007-10-22 11:51
Otóż dowiedziałem się że moja 19letnia dziewczyna bierze codziennie minimum 1 tabletkę od półtora roku i brała to wcześniej tyko nie tak regularnie. Tłumaczy to bólami z jakimi ma problem. Wiem że to silny lek przeciwbólowy więc zastanawiam się jaki to miało wpływ na jej organizmy i czy mogła się uzależnić. Sam kiedy to połknąłem, żeby zobaczyć jak to wpływa na ciebie miałem mocne bóle brzucha.
Ona zachowuje się jak by była uzależniona - kiedy zabrałem jej opakowanie, powiedziałem że jej nie oddam i że nie ma już tego brać tylko iść do lekarza jak ją coś boli to nie wyobrażała sobie dnia bez tego i ciągle mówiła żebym jej to oddał. Nie chciała mi obiecać że już tego nie weżnie. Ale obiecała mi że zadzwoni jak będzie ją korciło.
Jaki to mogło mieć wpływ na jej organizm i co powinna teraz zrobić. Czy powinienem wierzyć, że przestała to brać czy to może uzależnić i powinienem ją traktować jak uzależnioną?
napisał/a: Meszek 2007-10-22 15:07
Ketonal Forte jest bardzo silnym lekiem przeciwbólowym i może być brany tylko po konsultacji z lekarzem. Co więcej, dostępny jest wyłącznie na receptę, także trudno mi uwierzyć, że panna ta bierze go od półtora roku tak, jakby to był apap.


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
napisał/a: Peter 2007-10-22 15:08
To uzależnienie psychiczne. Wydaje jej się, ze jak pojawi się ból i nie będzie miała tego leku, to jej nic nie pomoże. A ten lek stosować się powinno nie dłużej niż 20-30 dni!!! Jeśli ten lek bierze z niewielkimi przerwami od 1,5 roku, to bardzo źle. Ten lek może uszkadzać wątrobę, nerki, prowadzić do poważnych schorzeń w obrębie śluzówki żołądka i jelit.
napisał/a: oholibam 2007-10-22 18:59
Nedrin: Do tego leku ma bardzo łatwy dostęp ponieważ kupuje go dla swojego dziadka.
Peter: Z przerwami to ona sama nie pamięta od kiedy go bierze ale od 1,5 roku bierze go codziennie czasami po kilka sztuk!
Czy możliwe że te uzależnienie udało mi się złamać jedną długą rozmową? Bo wydaje mi się że po niej już tego nie bierze.
Czy możliwe jest uzależnienie fizyczne w tym przypadku?
Co powinienem zrobić? Czy pytać ją czy coś ją boli? Zaprowadzić do jakiegoś lekarza?
napisał/a: Peter 2007-10-22 20:53
Czasami możemy mówić o uzależnieniu fizycznym. Leki te powodują coś w rodzaju uzależnienia, gdyż w przypadku ich nagłego przerwania przyjmowania dochodzi do reakcji bólowych. I to zmusza do przyjmowania tego leku. I koło się zamyka.
Byłbym ostrożny w stwierdzeniu, ze jedna rozmowa ja przekonała. Musiałbyś ją dyskretnie obserwować, czy czasem ukradkiem nie przyjmuje tego leku.
Co do lekarza, to powinieneś porozmawiac z lekarzem toksykologiem. Są takie wydziały w większych miastach, np. jest wydział toksykologii w Lublinie. Pewne informacje możesz nawet uzyskac telefonicznie.
napisał/a: oholibam 2007-10-22 22:25
Dzięki. Jutro się przejdę do toksykologa.

[ Dodano: 2007-10-23, 11:54 ]
Toksykolog powiedzial mi cos w stylu ze przychodze tak jak do mechanika rozmawiac o samochodzie sasiada. Ze powinna zglosic sie do lekarza rodzinnego i on moze do niego dzwonic z konkretnymi pytaniami. Stram sie ja naklonic do tego zeby rzeczywiscie mu o tym opowiedziala.

[ Dodano: 2007-10-23, 16:47 ]
Ona nie chce isc do swojego lekarza 1 kontaktu. Czy mozna umowic sie na wizyte w przychodni do ktorej sie jeszcze nie nalezalo?

[ Dodano: 2007-10-23, 18:31 ]
Czy oprocz tego ze, skonczyla brac ketonal powinna isc do lekarza opowiedziec mu o tym? Bo mam trudnosci zeby ja przekonac do tego żeby poszła.
napisał/a: Meszek 2007-10-24 13:24
oholibam napisal(a):Czy oprocz tego ze, skonczyla brac ketonal powinna isc do lekarza opowiedziec mu o tym? Bo mam trudnosci zeby ja przekonac do tego żeby poszła.


Tak, jak pisaliśmy wcześniej. Ketonal Forte to silny lek, który przy niewłaściwym zażywaniu może spowodować spore spustoszenie w organiźmie człowieka. Łagodnie rzecz ujmując dobrze by było, gdyby się jednak wybrała i powiedziała (lub żebyś Ty powiedział) o co chodzi. Po prostu trudno jest przewidzieć ewentualne skutki tak długiego zażywania leku przy całkowitym braku kontroli lekarza.

oholibam napisal(a):Do tego leku ma bardzo łatwy dostęp ponieważ kupuje go dla swojego dziadka.


A dziadek nie zauważył braków w swoich medykamentach?
napisał/a: urojona56 2008-03-09 18:31
Mam ten sam problem.
Ketonal ma nie tylko właściwości przeciwbólowe, ale także zmniejsza napięcie. Kiedy mam trudny czas np. czuję poczucie winy, smutek lub stres, biorę 2 tabsy i po wszystkim. Czuję się rozluźniona, zdystansowana i zapominam o złych uczuciach.
Myślę, że Twoja dziewczyna nie ma problemów z silnymi bólami, a nie radzi sobie z trudnymi emocjami.
Spróbuj wybadać, czy tak wygląda sprawa, pogadaj z nią o tym.

Od ketonalu można się uzależnić psychicznie.

Nie czytałam o skutkach ubocznych ketonalu, ale zauważyłam, że od pewnego czasu mam dziury w pamięci np. nie wiem, jakie słowo powiedziałam przed chwilą (Dzisiaj byłam w sklepie dzisiaj byłam), albo nie wiem, jak to się stało, że siedzę na danym miejscu w autobusie.
Ketonal to gówno i trzeba to odstawić, chociaż jest to trudniejsze niż może się niektórym wydawać...

Życzę Wam powodzenia:)
napisał/a: mariel2505 2008-03-13 13:51
KETONAL-FORTE JEST BARDZO SILNYM LEKIEM PRZECIWBÓLOWO ZAPALNYM ALE NIE MOŻNA GO BRAĆ NON-STOP,MALO ZE UZALEŻNIA TO SZKODZI NA ŻOŁĄDEK USZKADZA JELITA I OSŁABIA SERCE.JEŻELI LEK JEST BRANY DŁUGO POWINIEN BYĆ REDUKOWANY STOPNIOWO,ŻEBY ORGANIZM NIE DOZNAŁ SZOKU TERMICZNEGO.POWINNO SIĘ CZYTAĆ ULOTKI ZAŁĄCZONE DO LEKU OD TEGO SĄ,OD KAŻDEGO LEKU MOŻNA SIĘ UZALEŻNIĆ.I Z CZASEM STAJE SIĘ ON CORAZ SŁABSZY I ZAŻYWA SIĘ WIĘKSZE ILOŚCI.PRZEKONAJ JĄ ABY POSZŁA DO LEKARZA I MOŻE ZMIENIA NA INNE SZKODA ŻYCIA JEST TAKIE KRÓTKIE PO CO CELOWO SOBIE JE SKRACAĆ POWODZENIA I POZDRAWIAM PS.SAMA BRALAM TEN LEK DLATEGO WIEM CO TO ZA ŚWIŃSTWO
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-13 16:24
Wszystko ok. poza szokiem termicznym :)
napisał/a: mariel2505 2008-03-15 18:45
djfafa napisal(a):Wszystko ok. poza szokiem termicznym :)

NIESTETY PO KAŻDYM LEKU UZALEŻNIAJĄCYM PO DŁUGOTRWAŁYM ZAŻYWANIU ORGANIZM MOŻE ZAREAGOWAĆ SZOKIEM TERMICZNYM.TO JEST JUŻ LEKOMANIA I WTEDY NAWET KONIECZNY MOŻE BYĆ DETOX-ODWYK.RÓŻNE SĄ REAKCJE ODSTAWIENNE ORGANIZMU ,,TO NIE JEST MLEKO JAK NIE WYPIJESZ NIC CI NIE BĘDZIE''
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-15 19:46
Może znasz nową definicje szoku termicznego. Bo szok termiczny nie jest od przyjmowania leków. Tak więc trochę mylisz pojęcia.