ketanol / ketonal

napisał/a: psychol1986 2007-03-28 21:34
Witam mam takie pytanie odnosnie w/w lekow. Czy istnieja oba?? co to sa za leki czym sie roznia??
napisał/a: klapouszek2 2007-03-28 23:39
istnieje tylko ketonal. Jest to lek gl. przeciwbolowy i przeciwzapalny nalezacy do grupy NLPZ-tow czyli niesteroidowych lekow przeciwzapalnych - stosowany gl w bólach mięśniowych i kostno-stawowych.
napisał/a: Piter1 2007-05-07 22:45
Tu są ciekawe opinie na temat tego leku

http://portalwiedzy.onet.pl/1,15,8,1529 ... forum.html

Ja osobiście pamiętam tą nazwę ze szpitala. Podawano to coś dożylnie jako lek przeciwbólowy - bardzo dobrze działał tylko że bóle mijały po około godzinie.
napisał/a: klapouszek2 2007-05-10 00:11
to nie jest ciekawe tylko glupie:( jak moglo cos byc w ulotce o takim dzialaniu jak to byl drugi przypadek podobno-a wlasciwie to i tak nie wiadomo czy ten pierwszy to byl tez po ketonalu Do tego nie wiadomo w jakiej postaci byl podany, w jakiej dawce z czym jeszcze a juz sie ludzie porozpisywali jakie tez to "swinstwo" z niego :( A tak na marginesie to "ketonal lek" to jest w formie zelu Poza tym jest jednym z lepszych NLPZtow - mniej toksycznych i wywolujacych mniej dzialan niepozadanych przy dosc silnym dzialaniu. Oczywiscie nie da sie wykluczyc jakis takich wlasnie indywidualnych reakcji - zreszta na kazdy lek i nie tylko lek kazdy moze zareagowac inaczej. Poza tym dzialania niepozadane sa aktualizowane i wlasnie takie zgloszenia i wypadki sprawiaja, ze zostaja dopisywane do ulotek informacyjnych. To że lek jest dopuszczony do lecznictwa nie oznacza, ze wszystkie mozliwe rakcje sa juz znane. Badania ktorejs tam juz fazy (chyba przedluzone badania kliniczne IV fazy)to wlasnie badania u ludzi po wprowadzeniu leku na rynek. Czesto dopiero wtedy mozna zauwazyc dodatkowe dzialania nie tylko niepozadane (np w tej fazie badan stwierdzono dopiero, ze aspiryna dziala antyagregacyjnie-bylo to dzial uboczne (niepozadane), ktore pozniej stalo sie glownym w profilaktyce zawalow i udarow ) oraz interakcje z innymi lekami czy produktami spozywczymi.
napisał/a: Piter1 2007-05-10 21:19
Aleś się rozpisała...

Tam jest 100 wypowiedzi (głupich i mądrych), podając te komentarze nie miałem na myśli tylko pierwszego z nich... zresztą nikt normalny się tym nie przejmie że wystąpił jakiś tam "niby" 2 na świecie przypadek powikłania...

PS. Ketonal jest w tabletkach, w żelu a w szpitalu w postaci płynnej podawany zastrzykiem ;)
napisał/a: klapouszek2 2007-05-10 23:11
a tak jakos mi sie zebralo
co do komentarzy to po tych wlasnie kilku pierwszych odechcialo mi sie czytac kolejnych
co do ps to oczywiscie sie zgadzam a chodzilo mi tylko o to, ze z dodatkiem lek jest chyba tylko zel (reszty tez producentem jest Lek ale chyba nie jest to zaznaczone w nazwie preparatu choc oczywiscie moge sie mylic bo jakoś w tej chwili nie pamietam dokładnie jak opakowanie tabl i iniekcji wyglada ) zreszta to naprawde nie jest istotne jak zwykle się czepiam jakiejs pierdoly pozdrawiam