Kawa na czczo

napisał/a: elinka3 2009-06-25 15:59
Czy kawa na czczo pomaga w chudnięciu? Na jednych stronach w necie pisze że przyśpiesz metabolizm , a znowu na innych że szkodzi na żołądek. Jak to w końcu jest?
napisał/a: dimedicus 2009-06-25 17:01
Nie ma nic za darmo.Kawa na czczo?oczywiście zwiększa metabolizm ale zarazem powoduje że nie odczuwamy głodu jednak z drugiej strony powoduje podrażnienia żołądka(może to z czasem powodować bóle,nadkwasotę itd) również ma wpływ na system nerwowy(negatywny)O innych zaletach czy wadach nie będę pisał.
napisał/a: viki71 2009-06-26 12:16
Ja niestety zaczynam dzień od kawy i papierosa.Prawdopodobnie dlatego nie jadłam śniadań(teraz staram sie chociaż trochę)Kawa przymula mi żołądek i pobudza.Tak przywykłam,że nie wyobrażam już sobie dnia bez porannej kawki.Był jednak czas,że po drugiej kawie skoczyło mi ciśnienie a ręce się trzęsły jak u alkoholika.Na jakiś czas dałam sobie spokój z kawą,niestety szybko zapomniałam o tej lekcji i kawkuję do dziś.Nie polecam przyzwyczajania się do porannej kawy.Wbrew pozorom,ciężko się potem odzwyczaić.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-27 07:40
Dokładnie jak kolega dimedicus.
Kawa zwiększa metabolizm i podwyższa ciepłotę ciała dlatego zawarte jest prawie we wszystkich termogenikach (spalacze tłuszczu), jednak jej wadą jest to że może podrażniać żołądek (ale głownie ta parzona "po turecku" i pita własnie naczczo).
napisał/a: toskaffka 2011-08-10 13:21
A ja mam pytanie odnośnie wypicia czarnej kawy już po śniadaniu. Otóż tak jak większość tutaj też bardzo lubię pić kawę na czczo, piję ją już tak od ładnych paru lat i teraz trochę ciężko jest mi się przestawić by jej nie pić ale od jakiegoś czasu zaczął boleć mnie żołądek. Chciałam już całkowicie odstawić kawę na bok jednak bardzo ją lubię. Na forach czytałam, że lepiej jest na pewno wypić po śniadaniu niż przed ale nie wiem czy i tak nie będzie miało i tak jakiegoś złego wpływu na żołądek. Czy może jednak dać sobie z nią spokój?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-08-10 13:36
Pij po śniadaniu i będziesz widziała jak zachowuje się Twój żołądek.
napisał/a: migotka2012 2011-08-11 18:03
a czy dodatek mleka do kawy faktycznie neutralizuje kofeinę?
napisał/a: czybit161 2011-08-11 18:57
kawa z mlekiem nie neutralizuje kofeiny :)) mit powstał z tego, że poprostu kawa jest rozcieńczana mlekiem przez co jest słabsza
napisał/a: osa1232 2011-08-17 21:21
[code:2rp5k7rq]http://www.szybka-dieta.com/dieta[/code:2rp5k7rq]Jeśli o mnie chodzi, to kawa z rana - na czczo faktycznie sprawia, że nie odczuwam głodu przez następne 4 godziny. Ale każdy musi to przetestować indywidualnie. Niektórzy po porannej kawie na czczo odczuwają później bóle żołądka. Wiem tylko, że na przykład w diecie kopenhaskiej kawa bez cukru stanowi śniadanie każdego dnia. To ponoć ma osłabić poczucie głodu.