Katarek!!!

napisał/a: ewka13 2014-07-28 21:06
Witam Mój synuś ma 2,8 latka. Od czerwca jak co roku walczymy z alergią ( nie potwierdzoną testami- ma mieć w listopadzie). Standardowo Zyrtec i sterydy.
2 lipca zachorował na zapalenie gardła. Dostał 2 antybiotyki.
3 tyg spokoju i znowu. Katar, kaszel, gorączka -39 stopni oraz ropiejące oczko. Byłam dziś u lekarza i dał Biseptol, probiotyki oraz nystatynę ( stwierdził że ma grzybka bo język nie ładny). Czy to infekcja czy może ta alergia.
Synek jest pogodny, ma apetyt.
Ciąglę pociera nosek. Dziękuję
napisał/a: Peter 2014-07-30 14:22
Temp. 39 C, zapalenie spojówki oka to z pewnością nie alergia. Oczywiście, nie oznacza to, że dziecko potencjalnie nie jest alergikiem. Natomiast stosowanie sterydów (standardowo!) u dziecka w takim wieku bez upewnienia się, czy faktycznie są problemy tła alergicznego, to moim zdaniem coś nie jest tak z postępowaniem lekarza.
napisał/a: ewka13 2014-07-30 15:36
czyli Panie Doktorze infekcja wirusowa? Już gorączki nie ma ale oczy są straszne. Dostał krople Dicotrifen ale brak poprawy.
napisał/a: Peter 2014-08-01 14:25
Jeśli oczy są w złym stanie, to bezwzględnie do dobrego okulisty. Są infekcje wirusowe o ostrym przebiegu, które nawet mogą uszkadzać rogówkę. I to właśnie się zdarza w okresach letnich, gorących.
napisał/a: leluma 2014-09-16 22:55
na kaszel i katar mogę polecić ci pneumolan, moim dzieciakom szybko zwalcza dolegliwości, odtyka nos i udrażnia zatoki, a na alergię trzeba zrobić test, najlepiej od grudnia do lutego - wtedy nic nie pyli
napisał/a: manja 2014-09-30 14:00
Jeśli chodzi o katar (także ten alergiczny), to ja bardzo jestem zadowolona z oxalinu. Pasuje mi przede wszystkim konsystencja, bo to żel jest, ma lżejsze psiknięcie i też nie spływa do gardła. Wydaje mi się, że działa zdecydowanie dłużej niż inne preparaty na katar i naprawę łagodzi objawy na tyle, że moje dziecko jest w stanie spokojnie przespać noc.
napisał/a: trusianka 2014-10-31 11:33
A mnie lekarz jak przepisywał oxalin, to jeszcze poradził, żeby przed aplikacją psiknąć wodą morską, bo to dodatkowo zwiększa działanie leku. I chyba działa, bo nosek czysty i mała może spokojnie oddychać.