katar u noworodka

napisał/a: bastka79 2011-04-17 10:28
mój 3-tygodniowy synek od wczoraj ma katar - strasznie mu chlupocze w nosie zwłaszcza w pozycji leżącej na wznak i pionowej , mniej na boku .męczy się z tym strasznie. lekarz pierwszego kontaktu stwierdził infekcję kataralną wirusową i przepisał : cebion ( wit C) - 2x5 kropli , nosek nawilżać około 10 razy dziennie solą fizjologiczną i 2x1 nasivin 0,01. Układanie wysoko i noszenie jak najczęściej pionowo bądź leżenie na brzuszku .
zabronił odciągania z noska wydzieliny z tego powodu że to podciśnienie podobno może uszkodzić śluzówkę i wywołać obrzęk wtórny .

czy to jest dobre leczenie w przypadku tak małego dziecka ? czy faktycznie nie odciągać ???? ( boję się ze to spłynie dalej na oskrzela )czy mogę jeszcze do tego włączyć euphorbium spray ???? czy ja powinnam pić jakieś wapno karmiąc piersią ?? i czy u takiego maluszka stosuje się jakieś inhalacje ????????

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-04-17 11:08
Wiesz powiem Ci własnego doświadczenia, że niezależnie od wieku wydzielinę należy odciągać i nie spotkałem się z informacją aby jakiś pediatra tego zabraniał, wręcz to standardowe zalecenie, no bo jak dziecko ma pozbyć się tej wydzieliny? Zasadniczo leki przepisane to leki standardowe i jak najbardziej prawidłowe, Euphorbium również pomożesz podawać. Inhalacji w tym przypadku się nie stosuje, Ty wapnia dodatkowo też nie musisz brać bo po co.
napisał/a: bastka79 2011-04-17 11:24
dziękuję za tak szybką odpowiedź .
zacznę odciągać bo też uważam że nie ma innego sposobu na pozbycie się tego kataru a poza tym serce mi pęka jak widzę jak synek się męczy .

a zapytam jeszcze czy katar może być objawem alergii ??? pytam bo katar ten zbiegł się dosłownie z włączeniem do mojej diety dużej ilości soku jabłkowego rozcieńczonego oczywiście z wodą ( własnej roboty z własnej spiżarni ) i dżemu z czarnej porzeczki (też własnej roboty z własnej działki )
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-04-17 11:45
Może, ale infekcje wirusowe mają zazwyczaj gwałtowniejszy przebieg a z tego co opisujesz tak jest u Was. Jak teraz odstawisz soki to nie będziesz wiedziała czy przeszło bo odstawiłaś je czy że organizm zwalczył infekcję. Ja bym przez kilka dni nic nie zmieniał w diecie, a jak nie będzie poprawy to wtedy jej modyfikacja.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-06 19:04
[url_special=http://babyonline.pl/katar-u-noworodka-co-na-katar-noworodka,katar-artykul,4793,r1p1.html:14gkkpmk]https://mamotoja.pl/katar-u-noworodka-co-na-katar-noworodka,katar-artykul,4793,r1p1.html[/url_special:14gkkpmk]
napisał/a: julita091 2014-11-26 21:28
proszę o pomoc, córka jak skończyła dwa tygodnie dostała kataru, był raz żółty raz zielony później przeszedł w przeźroczysty, cały czas gęsty. Minęło 17 dni katar jest cały czas gęsty, czasami żółty, zielony czasami przeźroczysty. Cały czas odciągam, psiukam disnemar, sól fizjologiczną. Podawałam przez 3dni nasivin ale bez rezultatu. Dr mówi że jak dziecko nie gorączkuje to może katar tak trwać.