Katar, spływająca wydzielina do gardła oraz dziurka zatkana.

napisał/a: five99 2014-07-04 13:02
Witam, od pewnego czasu mam problem. Otóż utrzymuje się u mnie "dziwny katar". Otóż nie mogę się normalnie wysmarkać jak podczas normalnego kataru, i mam zatkaną prawą bądź lewą dziurkę w nosie. Do tego chyba z nosa spływa mi gęsta wydzielina biała ( przezroczysta ). Mógłby mi ktoś napisać o co chodzi? A może mieliście to samo i co pomogło?
napisał/a: radek07 2014-07-04 13:53
W jakich okolicznościach zaczął się problem?
napisał/a: five99 2014-07-04 14:03
Nie jestem pewien ale prawdopodobnie po grypie.
napisał/a: radek07 2014-07-04 14:08
Kiedy miałeś grypę?
Masz jakąś alergie?
Chodzisz na basen?
napisał/a: five99 2014-07-04 14:12
Grypa była już sporo czasu temu, o alergii nic nie wiem bo nie badałem się na alergie a na basen nie chodzę.
napisał/a: radek07 2014-07-04 14:23
five99 napisal(a):Grypa była już sporo czasu temu
Kiedy dokładnie; miesiąc temu czy pół roku temu?
Od momentu kiedy zaczął się problem widziałeś się z jakimkolwiek lekarzem?
napisał/a: five99 2014-07-04 14:27
Około 2 miesiące temu. A u lekarza nie byłem.
napisał/a: radek07 2014-07-04 14:51
Trzeba by było zrobić wymaz i testy alergiczne.
Idź do laryngologa, ktoś powinien zajrzeć do twojego nosa; możliwe, że potrzebny jest antybiotyk i coś do płukania - najlepiej 'marimer' w sprayu.
napisał/a: five99 2014-07-04 15:17
Pojade w poniedziałek do laryngologa. Dzięki za pomoc, sporo mi pomogłeś. ;)
napisał/a: kamelkson 2014-07-04 16:53
Czesc. U mnie bylo podobnie, zaczelo sie po przeziebieniu, z tym, ze ja jeszcze dostalam bolu w gornej szczece. Koniecznie wybierz sie do laryngologa. Przyczyn moze byc wiele. Dowiedz sie czy nie masz czasem krzywej przegrody nosowej, w takim wypadku jakies leki Ci pewnie pomoga ale nie na dlugo. Przerabialam ten temat przez ponad 3 lata. Testy na alergie jak najbardziej zrob, chociaz mysle, ze jak pojdziesz do laryngologa, to sam Ci na poczatek zapisze taki lek, ze jesli po nim sie nie polepszy to wiadomo, ze to nie zwykla alergia tylko jakis problem z zatokami. W razie czego, polecam lek CIRRUS, polaczenie leku przeciwalergicznego i uwalniajacego wydzieline. Na pewno pomoze, tylko jak wczesniej wspomnialam, zalezy od przypadku, na jak dlugo.
napisał/a: szminka2 2014-07-12 14:51
jeśli katar nie mija, utrzymuje się i pojawia sezonowo lub trwa permanentnie można podejrzewać alergie.
Spróbuj sobie rozluźnić wydzielinę zwykłą solą morską - zapuść do nosa. A jeśli testy potwierdzą alergię, to wtedy nowoczesne antyhistaminowe, np. z bilastyną hamują objawy.
napisał/a: Antonina10 2014-07-28 14:18
Drodzy Państwo, od ponad roku mam dokuczliwy katar - przezroczysty, lepki - wszystko wskazuje na alergię a jednak alergia to nie jest --ponoć? testy nie wskazały na żadne uczulenie, sterydy i leki przeciwhistaminowe nie przynoszą pomocy. Raz w miesiącu łapię poważne zapalenie gardła spowodowane wiecznie spływającą po ścianie gardła wydzieliną, a z nosa pojawia się wydzielina wskazująca na bakteryjne zakażenie. Zatoki czyste- badanie endoskopowe i RTG (wiem, że już odchodzi się od prześwietleń ale tak zalecił laryngolog), polipów brak, wymaz w kierunku bakterii i grzyba też nic nie wykazał...
Laryngolog sugeruje zespół naczynioworuchowy, Alergolog Zespół NARES. Czy ktoś ma podobne objawy?