Katar i inne dolegliwości

napisał/a: gump 2007-10-10 17:41
Witam
Z problemem zatkanego nosa borykam się już od kilku lat. Ale od pewnego czasu (już chyba ponad rok) na moim języku zaczął pojawiać się biały nalot, oprócz szczególnie rano gdy się budzę mam w całych ustach cos białego co bardzo przypomina ścięte mleko oraz najgorsza rzecz czyli nieświeży oddech.
Leczenie rozpocząłem od wizyty u rodzinnego który przepisał mi na ten nalot nystatyne. Niestety nie pomogło wiec dostałem skierowanie do alergologa testy nie wykazały uczulenia.
Udałem się wiec do laryngologa najpierw prywatnie on stwierdził ze przyczyna kataru jest lekkie skrzywienie przegrody i zalecił septoplastyke (do czasu zabiegu zalecił buderhin czy jakoś tak oczywiście nawet najmniejszej poprawy). Udałem się wiec do innego laryngologa tym razem w mojej przychodni który stwierdził ze septoplastyka nie pomoże wiec przepisał mi flixonase oraz zobaczył ze mam czop w uchu wiec zalecil również do ucha parafinę. Po zastosowaniu parafiny dostalem zapalenia ucha wiec rodzinny przepisal mi duo-mox przyjmowalem go razem z flixonase i musze przyznać ze poczułem dużą poprawę tzn katar sie zmniejszyl jak rowniez znikl nieświezy oddech ale po pewnym czasie objawy znów się pojawiły. Wiec kolejna wizyta usuniecie czopa oraz alertec efedryna polcrom żadnego efektu kolejne wizyty to: clemastinum atrovent allergodil i wiele rodzajów leków typu zyrtec. W miedzy czasie zrobilem sobie posiew z nosa wykryto staph. Coag. Neg. Ponoc może w nosie wystepowac oraz cytologie nosa (tak się to chyba nazywało) wykryto pojedyncze limfocyty badanie RTG zatok niczego nie wskazało żadnych zaburzeń. Pan Doktor stwierdził ze wybralem już leki kazdego rodzaju i ze on już nie wie jak ma mi pomoc i wypisał mi skierowanie do alergologa oraz leki Telfast oraz jakąś szczepionke polyvacinium mite tak się to chyba pisze których nie wykupiłem bo już miałem dość faszerowania się tym wszystkim. I tak do dnia dzisiejszego żyje sobie od zapalenia migdałków do zapalenia ucha oczywiście katar Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie się udać i co z tym zrobić
napisał/a: Peter 2007-10-12 08:16
Na razie kup sobie w aptece sprey Euphorbium compositum SN. Tylko on może zacząć działać dopiero po 3 tygodniach systematycznego stosowania.
Jak nie będzie efektu, to napisz, zastosuje się bardziej efektywne leki.
Takie zjawisko jest bardzo skomplikowane, wywołuje je suche powietrze (od kaloryferów), roztocza kurzu domowego (niekoniecznie alergia, może być to tylko nadwrażliwość), wirusy. Zasadniczo leki p/alergiczne wtedy niewiele pomagają.
Szkoda, ze nie wybrałeś tej szczepionki, podejrzewam, że to chodzi o donosową Polyvaccinum mite. Ona powoduje coś w rodzaju zwiększenia tolerancji na alereny, czynniki drażniące.
Ale na razie zastosuj to, co napisałem.
napisał/a: gump 2007-11-30 15:38
Witam poprosiłem laryngologa o ponowne przepisanie mi tej szczepionki przyjmuję ją i muszę przyznać ze czuje sie trochę lepiej ale katar nadal mam chociaż wydaje mi sie ze mniejszy ale to dopiero 3 tydzień a leczenie trwa 6. Nadal również mam nalot na języku jak również to coś co przypomina ścietę mleko może mógłbyś mi powiedzieć jakie badania mógłbym wykonać w tym kierunku dzięki i pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-11-30 18:38
Ten nalot może mieć związek z refluksem. Czasem on też pojawia się w zależności, co zjemy. Jest też kwestia, czy nie masz kawern w migdałkach i czasem coś tam w nich pozostaje.