Kaszelek u 8tyg córeczki

napisał/a: MiracleOla 2012-01-16 09:19
Wszystko było ok do wczoraj... Mała czasem kichała, kicha, czasem zdarzyło jej się zakasłać. Ale dziś w nocy i nad ranem to się zindensyfikowało. Co prawda nie kaszle jak szalona, ale zakasłała raz, a po 30 min znów. Nie wiem, czy panikuję, czy nie, ale co zrobić, żeby zapobiec ewentualnemu rozwojowi jakiejś choroby? Przepoić ją herbatką ciepłą, żeby nawilżyć? W domu możemy mieć ciut sucho, bo grzejnik trzeba dać na maksa, żeby się ciepło zrobiło... Ale mamy nawilżacz z wodą na nim. Teraz przykręciłam ciut i położyłam jeszcze mokre ręczniki dla dodatkowego nawilżenia powietrza... Dziś miałam wyjść z córką na dwór, pozałatwiać ważne sprawy... I nie wiem czy iść czy siedzieć...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-16 09:43
Kaszel to może być poczatek infekcji a przy tak małym dziecku to ja zawsze polecam jednak wizytę u pediatry, wiesz większość infekcji nie musi wymagać leczenia czy stosowania antybiotykoterapii tylko tutaj lepiej dmuchać na zime i przede wszystkim być pewnym że to nic poważnego.
napisał/a: MiracleOla 2012-01-16 10:31
Kurczę, bo nie wiem... Niby dziecko nadal pogodne, od rana od tego kaszlnięcia raz już jest cisza, ładnie je, nie ma temp... No nic.. Poczekam dzisiaj, jak zakaszle jeszcze choć raz, to jutro do lekarza.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-16 11:02
Więc może to wina suchego powietrza bo tak też może być.
napisał/a: Silvearis 2012-09-28 09:55
Odgrzebuję temat. Moja trzymiesieczna córka od pewnego czasu sporadycznie pokaszluje, tak jakby jej coś w gardle przeszkadzało czy drapało. Nie jest według mnie przeziebiona, pediatra ją osluchiwała i wszytsko ok, jednak nadal kaszle. Suche powietrze wyeliminowane, pokój ciągle wietrzony, a zasadniczo dopóki pozwalała pogoda ciągle otwarte okno, bez przeciągów.
Podobno kaszel jest czasem objawem pasożytów, larwy wedrujące do gardła potrafią wywoływac kaszel. Czy to prawda??? Jak to sprawdzić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-09-28 10:26
Prawda ale częściej u dzieci to objawy alergii niż pasożytów.