Kaszel

napisał/a: fenix12 2009-12-30 11:55
Witam! Bardzo prosze was o porade. Mój ojciec-47 lat, dzisiaj rano miało 39oC. Wymiotował i boli go głowa. Dalem mu polopirynę i teraz leży i śpi i nie można w ogóle złapać z nim kontaktu. Lekarz jest już zamówiony. Czekam od 11. Co może być przyczyną? Bardzo prosze o pomoc...

Dodam, że od bardzo długiego czasu ma chrypke i kaszel. Często chodził do lekarzy, ale nie mogli nic znaleźć. Płuca czyste, gardło tak samo.
napisał/a: falbanka 2010-01-03 23:15
To dziwne ze lekarze nic nie poradzili na takie objawy. Mi to wyglada na zwkle przeziebienie, podwyzszona temperatura i zle samopoczucie. Chociaz nie wiem jak dlugo to juz trwa? Moze wystarczy antybiotyk? Jesli to zapalenie gardla labo inna infekcja wirusowa polecam duomox. To sprawdzony lek dla osob w kazdym wieku. Ale o tym juz zadecyduje lekarz. pzdr
napisał/a: dysia2 2010-01-05 18:26
Witam
Bardzo sie ciesze, że znalazłam to forum.
Jak większość z Was też cierpie na uporczywy kaszel juz od paru miesięcy.
Odczuwam w gardle ciągłe drapanie (mam wrażenie jakby podchodziło jedzenie z żołądka do gardła).
Chodziłam do Poradni chorób Płuc lecz niestety lekarz stwierdził ze ten kaszel jest spowodowany innymi dolegliwościami.
Podpowiedział aby szukac przyczyny od strony żoładkowej.
Nie wiem co robić z tym kaszlem (chciałam dodac, ze pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu).
To ciagłe drapanie i zaleganie wydzieliny w gardle i piersiach, i silne ataki kaszlu. Suchego kaszlu.
W grudniu byłam u rodzinnego z uwagi na zapalenie oskrzeli brałam antybiotyk 3 tabletki było dobrze ale tylko 3 tygodnie końcem grudnia znów zachorowałam na zapalenie oskrzeli ze skurczami, lekarz wypisał antybiotyk z enkortonem.
Nie wiem gdzie mam sie udać, jakie wykonac badania? byc może mam jakieś bakterie zwiazane z klimatyzacją.Mysle, ze mam bakterie. Przeciez nienormalnym jest ciagłe kasłanie i krząkanie.
Wykonałam badanie wymaz z gardła lecz wynik negatywny.
napisał/a: dysia2 2010-01-05 18:40
Jeszcze dodam, ze od miesiąca zaobserwowałam, na swoim języku i podniebieniu wyczuwalne grudki jakby jedzenia, piasku (wyczuwalne tylko językiem natomiast gołym okiem nie). Po umyciu zebów wszystko wraca do normy. Lecz trudno w pracy biegac i myc co godzine zeby. I to mnie najbardziej niepokoi. te grudki jedzenia jakby sie osadzały w gardle (takie jest moje wrażenie, nie umiem tego tak dokładnie opisać)