kaszel psychogenny?

napisał/a: lucjanna 2009-03-26 21:15
Dobry wieczór. Mój 10 letni syn od 4 tygodni ma suchy, męczący kaszel, tylko w dzień. Brał wiele leków : akodin, levopront, supremin,ventolin . W ostatnim tygodniu brał wapno w zatrzykach, nobaxin , Seretide Dysk 250, dipergan 100. Osuchowo jest czysto, rtg zatok w porządku, testy skórne wykonywane w grudniu 2008 ujemne. Przez 2 tyg. tak kaszlał, że buzi nie zamykał, nie ma gorączki ,kataru nie jest osłabiony, ma apetyt. Od 3 dni kaszle mniej, zauważyłam, że teraz jeżeli jest na czymś skoncentrowany np. czyta książkę lub gra na komputerze to kaszel jest dużo mniejszy lub go nie ma przez pewien czas. Czy to może być kaszel psychogenny? U syna okresowo występują tiki nerwowe.
napisał/a: atenas1972 2009-03-29 22:54
moja kuzynka,ostanio bardzo cierpiała na kaszel, był tak męczący, pneumolodzy wymylali rózne cuda, alergie, astmę, a wkońcu lekarz z Wejherowa na dzieńdobry stwierdził że ma za duzo tlenu a za mało dwutlenku wegla, spraWdŹ spirometrie --natlenienie krwi, bo u mniej właśnie stwierdzili , ze na tle nerwowym kaszlała i za duzo dotleniała krew przy tym------------- a zaczęło sie od przeziębienia