Kaszel,Podraznienie gardła/płuc,Odruchy wymiotne po ziewaniu

napisał/a: saporo 2013-05-18 01:20
Witam. Mam 22lata, od 4 lat pale papierosy.

Jakiś rok temu miałem mocny problem z przewlekłym bardzo czestym suchym kaszlem, odruchami wymiotnymi(od podrażnienia, coś na wzór wkładania palców do gardła) i kłuciem w gardle. Byłem u laryngolog, która stwierdziła iż mam mocno przekrwione gardło i wykonała badania. Wyszło, że mam gronkowca złocistego w gardle. Przepisała mi szczepionkę, którą przez 2 miesiące brałem i mi przeszło. Nie wykonałem ponownie badania i nie byłem u laryngologa znowu. Olałem niestety sprawę gdyż już prawie wcale nie kaszlałem. Lecz od jakiegoś czasu znowu zdarza mi się kaszleć, czasem z odruchem wymiotnym(w 90%przypadkach po obudzeniu i przy zasypianiu).

Oraz czasami po ziewaniu czuje bardzo mocne podrażnienie tak jakby płuc oraz przestrzeni między płucami i gardłem. To jest najgorsze gdyż ciężko się wtedy powstrzymać od odruchów wymiotnych i ten problem mam od kilku lat.

Z tego co pamiętam to 1 raz poczułem to podrażnienie w płucach kilka lat temu gdy popalałem czasami marihuane. Czułem do tego taki ciężar w klatce peirsiowej po, którymś bardzo mocnym zaciągnięciu się. Bardzo źle to wspominam iż ciągle nie mogłem powstrzymywać kaszlu oraz czułem podrażnienie tak jakby przestrzeni między gardłem i płucami i w samych płucach chyba też przez najbliższew pół godziny i kończyło się wymiotami od tego podrażnienia.

A i czasami czuje lekko to podrażnienie po tym jak spale dużo papierosów wq ciągu dnia. Ale najdziwniejsze jest to bardzo mocne podrażnienie po ziewaniu.

Chciałbym by lekarz mi przepisał skierowanie na prześwietlenie płuc ale jest on pewien iż jeśli sam nic nie słyszy słuchając mych płuc to nie ma się czym martwić i to badanie jest bezcelowe. Dodam jeszcze, że mam nadciśnienie krwi i się na to lecze od ponad roku.

Jest to na tyle poważne by szybko udać się do lekarza czy moge poczekać i przy okazji poruszyć problem? Jakie mogą być tego przyczyny?