Kaszel od 8 miesięcy

napisał/a: Silverfox 2014-05-28 12:31
Witam!

Mam problem z kaszlem który utrzymuje się od września 2013. Ale po kolei opowiem swoją historie...

Na początku września 2013 przeziębiłem się niestety jako że było to tylko przeziębienie zignorowałem to. Następnie 16 września, choroba mnie rozłożyła miałem kaszel, byłem słaby i ogólnie miałem gorączkę oraz przy oddechu wydobywałem głos (charczenie?), mój lekarz rodzinny przepisał mi Augumentin który faktycznie mi pomógł jeśli chodziło o osłabienie i gorączkę. Generalnie w październiku wróciłem do normy choć miałem bardzo duże zakwasy, które mi po jakimś czasie przeszły. Niestety kaszel został, od lekarza rodzinnego usłyszałem, że mam brać flegamine która nie pomogła. Tak więc wybrałem się do lekarza internisty (Sienkiewicza Wrocław). Tam z kolei lekarz internista stwierdził, że mam problem z oskrzelami oraz z sercem (w wieku 7 lat miałem operacje na serce, jestem pod stałą opieką w poradni kardiologicznej - co pół roku ma USG i EKG itp.). Dostałem skierowanie do szpitala, tak więc się udałem do szpitala. Na izbie zostałem przebadany osłuchany i lekarz stwierdził, że oskrzela mam czyste! A kaszel sam przejdzie. Odczekałem 2 - 3 tygodnie i znów udałem się do TEGO samego lekarza internisty który mnie prowadził, nie wiedząc czemu znów dał mi skierowanie do szpitala. Tak więc zważywszy na to, że lekarz internista nie mógł mi pomóc to zmieniłem na innego lekarza.

Gdy zmieniłem na innego lekarza dostałem skierowanie do Laryngologa, tam usłyszałem znów genialną diagnozę, że moja krtań dobrze pracuje a ja że mam krzywą przegrodę nosową to dlatego kaszle... (krzywą przegrodę nosową mam od urodzenia a kaszle od września 2013). Niestety Pani laryngolog nie umiała mi pomóc i właściwie z kwitkiem do domu mnie puściła.

Jakie są moje objawy teraz?
Kaszle w szczególności gdy się położę oraz nasila mi się kaszel w nocy. Praktycznie codziennie lub co 2 - 3 dni wypluwam białą flegmę dość lepką która zalega mi w gardle (tchawicy). Czasami mam problem z oddechem, tj ciężej mi się oddycha ale jak wypluje tą białą wydzielinę to generalnie jest w porządku. Gdy czasami dużo kaszlę, pojawia mi się Migotanie przedsionków (mam stwierdzone napadowe migotanie przedsionków lub arytmia). Po badaniu krwi wyszło mi, że mam niedobory żelaza.

Kolejną datę u internisty mam 1 lipca. Być może ktoś stąd miał podobne objawy i nakierowałby mnie jak pozbyć się tego kaszlu. Z góry wielkie dzięki...