Kaszel od 5ciu miesiecy

napisał/a: ~Anonymous 2007-11-22 17:02
Witam. Mam 18 lat i od 5ciu miesiecy mam kaszel. Caly czas jestem pod opieka lekarzza(biore antybiotyki i leki jak na astme) bo mam alergie, z tym ze tylko na roztocza. Ale kaszel nie jest podobno alergiczny bo jest mokry z wykrztusina. Mialam rtg-nic nie wykazalo. Spirometria tez nie badania krwi w porzadku. Juz nie mam sily brac antybiotykow na ktore wydaje majatek....Zadne jak dotadniue pomogly...Pediatka mowil ze to infekcja ale jak infekcja moze tak dlugo trwac tym bardzoej ze caly czas sie lecze...Kaszel wystepuje przewaznie rano i wieczorem. Wczesniej mialam bardzo uporczywy kaszel prowadzacy nawet do konwulsji, teraz troche sie uspokoilo ale mino wszystko caly czas jest i doszla chrypka(pewnie od lekarstw) prosze o pomoc i z gory dziekuje)
napisał/a: Peter 2007-11-22 18:16
Koniecznie zrobic wymaz z gardła. Lub posiew plwociny. Stosowanie długotrwałe antybiotyków bez rozpoznania, jaki patogen to wywołuje, to skandal. Mozesz mieć drodżycę, a wtedy antybiotyki tylko pogarszają sprawę. Bezmyslność niektórych lekarzy graniczy z kosmosem!
napisał/a: ~Anonymous 2007-11-24 10:20
Dziekuje za odpowiedz.:) Treaz mam isc do szpitala bo lekarka powiedziała ze jak nie pomoze ten antybiotyk to musze isc na dokladne badania....Jestem w klasie maturalnej i nie usmiecha mi sie to no ale jak nie potrafi ustalic co mi moze dolegac to chyba bedzie lepsze rozwiazanie.....szok z tymi lekarzami....
napisał/a: xizia 2007-12-05 19:58
Mam dokładnie taki sam problem jak Ty. "Macałam" już wiele leków, także tych wziewnych ale nic nie dały, także mam alergię na roztocza więc alergolog i wszelkie inne specjalności lekarzy wchodziły w grę. Pewnego razu trafiłam w aptece na farmaceutkę, która poradziła mi kupić kapsułki o nazwie Tussidex. Szczerze mówiąc straciłam już nadzieję, że kolejny lek mi pomoże i kupiłam te kapsułki tylko dlatego, że były tanie (ok 6 zł) , czułam się po nich fatalnie, trochę sena, wielkie źrenice i ogólnie jak na psychotropach prawie ;) (to pewnie także jakaś reakcja alergiczna mojego organizmu bo kapsułki te są bez recepty więc pewnie są w miarę bezpieczne) ale o dziwo pomogły Nie biorę ich ciągle bo czasem normalnie tez trzeba żyć ale tylko wtedy gdy kaszel mi się nasila. Spróbuj jeszcze kupić sobie ten lek, ma postać takich różowych przezroczystych kapsułek. W wielu aptekach w ogóle nie wiedzą co to za lek ale spróbuj poszukać. Daj znać jak Twoje postępy w leczeniu :) Pozdrawiam