kaszel, nerki duszenie

napisał/a: elizkaelizka1 2015-02-02 00:43
Witam,
zacznę od tego , że od dokładnie 31 dni męczy mnie kaszel. Byłam u lekarza 3 tyg temu Pani przepisała mi syropek i wysłała do domu. Syrop mi nic nie pomógł . Stosowałam już 2 syropy, tabletki zwalczające kaszel, dodatkowo biorę tabletki do ssania i nic to nie daje. Kaszel nadal jest. Dodatkowo od powiedzmy 2 tygodni bolą mnie nerki. Smarowałam maściami rozgrzewającymi i nadal bolą. Do tego wszystkiego zaczęło mnie boleć brzuch po prawej stronie . Nie jestem wstanie się wyspać i ogólnie spać ponieważ w nocy budzi mnie męczący kaszel,nie mogę wtedy złapać oddechu , zawiesinę wypluwam do chusteczki i kładę się. To duszenie się pojawia się ostatnio bardzo często iż mojej niemocy lecą mi zły.
Za pomoc dziękuje jeśli jest ktoś wstanie mi pomóc :(
napisał/a: piotrosiama 2015-02-02 02:32
Ten kaszel nie jest przypadkiem pozostałością po przechodzonej ostatnio jakieś powiedzmy infekcji ?

A co chciałaś wyrazić w tym zdaniu ?
elizkaelizka napisal(a): To duszenie się pojawia się ostatnio bardzo często iż mojej niemocy lecą mi zły.
napisał/a: elizkaelizka1 2015-02-03 11:34
Nie przechodziłam ostatnio żadnej choroby. Byłam zdrowym człowiekiem przed tym kaszlem. To duszenie pojawia się tak często i jest na tyle silne że boje się zostawać sama , już się zdarzyło tak że nie mogłam złapać oddechu .
napisał/a: Peter 2015-02-03 14:57
To mogą być początki astmy. Wskazana wizyta u specjalisty pulmonologa. Wykona odpowiednie testy.
Piszesz, że odkrztuszasz wydzielinę. Jaka ona jest (konsystencja, kolor)?
napisał/a: elizkaelizka1 2015-02-07 17:40
Jasna , bardziej biała może lekko kremowa. Konsystencja ? zbita
napisał/a: Peter 2015-02-13 11:15
Jeśli jasna, zbita, to może to być o podłożu alergicznym. Wskazane testy alergiczne.
napisał/a: elizkaelizka1 2015-02-23 15:42
Dostałam inhalator i jak go używam jest dobrze , a jak przestaje to powraca uważasz że to może być jakaś alergia?
napisał/a: Peter 2015-02-25 10:41
elizkaelizka napisal(a):Dostałam inhalator i jak go używam jest dobrze , a jak przestaje to powraca uważasz że to może być jakaś alergia?

Wszystko wskazuje na astmę, raczej pochodzenia alergicznego.