Kaszel i szmery w płucu

napisał/a: grzbig 2011-03-06 17:05
Witam mam takie pytanie.Tydzień temu poczułem się gorzej ,ogólne rozbicie,itp typowe objawy przy przeziębieniu do tego lekki kaszel mokry.Po dwóch dniach mi przeszło teraz czuje sie bardzo dobrze ale pozostał ten kaszel i jakies szmery w płucu.Kaszel nie jest częsty ani jakos strasznie meczący, wystepuje bardzo rzadko,najczescie jak szybko wypuszcze powietrze z płuc(wysiłek,śmiech)i tutaj pojawia się moje pytanie o co chodzi w tym dzwięku w płucu?(ten szmer czuje jak przyłożę ręke do płuca to czuje leciutkie drgania).Dodam że analogiczny problem miałem rok temu, żadnych innych objawów tylko kaszel i te szmery.Wtedy miałem robione rtg płuc które nic nie wykazało płuca eleganckie i po antybiotykach kaszel zniknął.Chciałbym się dowiedzieć czy to przejdzie samo czy znowu będe musiał brać antybiotyki i czy takie branie antybiotyków jest konieczne i nie szkodliwe?
napisał/a: piotrosiama 2011-03-06 17:43
Mnie to wygląda na problem z oskrzelami.
napisał/a: Vattier 2011-03-06 19:58
Kaszel może się ciągnąć po przebytym przeziębieniu, czasem nawet do kilku tygodni. Jeśli nie ma innych objawów i nie będzie się pogarszać, to raczej nie trzeba nic z tym na razie robić. Na pewno nie ma póki co wskazań do brania antybiotyku.

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi z tymi "szmerami". Bez stetoskopu i solidnego bagażu doświadczenia nie ma się zbyt wielkich szans na wykrycie osłuchowo jakichkolwiek zmian w płucach. ;)
napisał/a: grzbig 2011-03-06 22:04
Dziekuję bardzo za odpowiedź.W takim razie z tymi ''szmerami'' musiałem przesadzić i coś sobie wymyśleć :).Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za poradę.
napisał/a: Bannik 2011-03-09 03:12
Nie jesteś czasem alergikiem?
napisał/a: tweety7 2011-04-07 14:13
pulmicort i sól fizjolo dostaje w nebulizacji i aerius 2,5ml w syropie. czyli 1.05 dopiero do przedszkolka?