Kaszel, gardlo, lekki bol

napisał/a: ChoryZiomeg 2010-10-09 10:18
Witam,
Prosze o pomoc w ustaleniu co mi moze byc. Opisze caly przebieg.

Tydzien temu we wtorek rano na wfie bylismy na polu 2 godzinny. Bylo zimno. Na nastepnych lekcjach zle sie czulem. Pod wieczor bolala mnie glowa i mialem katar. W srode tak samo.
W niedziele zaczelo bolec mnie gardlo, spojrzalem pod swiatlo zauwazylem bialy nalot. W miedzy czasie mialem tez goroczke ale niska. Bralem jakies tabletki na gardlo i plukalem, nalot w bardzo duzym stopniu zszedl.

We wtorek gardlo mniej bolalo ale doszedl morky kaszel, w srode mialem 38,2 stopnia goraczki.
Teraz od wczoraj mam suchy kaszel, bardzo czesto kaszle nawet co parenascie sekund. Odczuwam lekki bol przy kaszleniu, mocnym oddychaniu w zaraz pod szyja (zaznaczylem w zalaczniku). Odczuwam tez lekki bol przy przelykaniu sliny.

Co mi moze byc?

Lat 17
Nie Pale

Troche moze chaotycznie to napisalem.
napisał/a: Agusia1982 2010-10-09 23:23
Katar może ściekać po tylniej ścianie gardła i stąd kaszel...rano może być mokry bo wydzielina się zbiera z nocy a wieczorkiem suchy.
Eurespal przeciw zapalnie jest dobry ale na recepte...rano coś wykrztuśnego a wieczorem prawoślaz przykladowo.
Bialy nalot może świadczyć o anginie ropnej...gorączka też więc może dobrze by było iść się przebadać?
napisał/a: oliwia1980 2010-10-10 21:18
Też pomyślałam o anginie, idź do lekarza. A na katar mogę Ci polecić bez recepty euphorbium, leczy katar i nie wysusz śluzówki nosa.