Kaszel bez przyczyny?

napisał/a: Ashir 2009-06-09 20:52
Witam
Od jakiś dwóch tygodni męczy mnie kaszel, mianowicie gdy rano wstaję jest całkiem ok,po godzinie od wstania do godziny 12-13 mam kaszel z wydzieliną śluzową (kolor raz żółty raz zielonkawy) wypluwam wydzielinę kilka razy - nie jest to strasznie uciążliwe ale jednak, później jest już dużo lepiej i jeszcze pokaszluje wieczorem już raczej bez wydzieliny lub jej śladowymi ilościami, noce również spokojnie przesypiam, przyznam się że od czwartku (czyli 04.6.2009) przestałem palić, i wcale mi się nie chce wracać do tego nałogu :) Byłem u laryngologa przepisał mi CONTROLOC 20, sól emską i syrop sosnowy złożony, stwierdzając iż może to mieć związek z przewodem pokarmowym, owszem miewałem zgagi po imprezach, tłuściejszym jedzeniu lub produktach mlecznych. Dzisiaj wybrałem się do przychodni i postanowiłem że pójdę do pani lekarki rodzinnej która również udziela porad dotyczących choroby płuc i gruźlicy, lekarka stwierdziła po osłuchaniu mnie że płuca mam czyste i nic nie słychać + przepisała mi Mucosolvan. Nie miałem ani gorączki ani bólu gardła czy objawów jakiejś grypy lub czegoś podobnego, jak i również kaszel nie przychodzi w momencie wysiłku fizycznego - nie mam zadyszek, kołotania serduszka itp. jest sam kaszel i wydzielina, dodam jeszcze że jak nabieram powietrza w płuca również nie czuję jakiegoś dyskonfortu i fakt że wydaje mi się że wydzielina bardziej zbiera mi się z przewodu pokarmowego, czy ktoś może miał podobny problem? Wracając od lekarza spotkałem znajomą i po rozmowie stwierdziła że miała "to samo", po wizycie u laryngologa (niestety nie podała nazw leków) problem przestał ją dotyczyć ale niestety jak sama stwierdziła że teraz nie może nic zimnego jeść ani pić bo zaraz ma chore gardło - opisała problem trochę powierzchownie, ale dolegliwości miała bardzo podobne. Dodam że mam 29 lat i kilka kilo nadwagi nad czym pracuję, mogę jeszcze dodać że ostatnio pracowałem trochę nad samym morzem i tam mnie dość mocno przewiało, ale nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie.
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź za którą z góry dziękuję.