Kaszel bez innych objaw choroby

napisał/a: Etnavo 2013-05-26 12:42
Witam. Od kilku miesięcy 4-6 mam kaszel (powiedziałbym że bardziej mokry ni z suchy) bez innych objaw typu gorączka , wykrztusiny z płuc itp.

Byłem na konsultacji lekarskiej i po przebadaniu płuc oraz gardła nic nie stwierdzono . Przypisano mi tradycyjnie jakieś dziwaczne syropy do picia i zalecono branie witaminy C. Problem w tym ze ja już tych syropów mam dosyć (ile można je żłopać zwłaszcza ze nie ma poprawy. Poza tym zamiast łykać piguły to pije więcej cytryny co wydaje mi się bardziej sensowne.

Może ktos mi dos doradzi bo moja lekarz rodzinna wydaje sie wszystko bagatelizować ( a raczej tak jest bo nie tylko ja na nią narzekam)
napisał/a: Babanaobiekcie 2013-05-26 20:32
Podobne objawy miała moja córka.Kaszlała dość długo,a lekarze przepisywali jej leki przeciwalergiczne,które nie pomagały.
Dopiero kiedy trafiłyśmy do szpitala,okazało się,że córka zakażona jest mykoplazmą.
Sprawdź.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-26 20:37
Można przeleczyć się też lekiem na pasożyty. Czasami jedyny objaw jaki dają to właśnie kaszel.
napisał/a: Etnavo 2013-05-26 21:28
djfafa napisal(a):Można przeleczyć się też lekiem na pasożyty. Czasami jedyny objaw jaki dają to właśnie kaszel.


Tylko że ja nie brałem leków na pasożyty. Ale zapytam lekarz rodzinną o jakieś badania na to.

Babanaobiekcie napisal(a):Dopiero kiedy trafiłyśmy do szpitala,okazało się,że córka zakażona jest mykoplazmą.


Z tego co wyczytałem w internecie mykoplazma zakażają się zazwyczaj dzieci, ale i u osób dorosłych sie zdarzają. Postaram sie o badania . Choć znając moja doktor raczej odmówi mi skierowania na te badania. Spróbować warto. Najwyżej zmienię doktor rodzinną
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-26 21:32
Etnavo napisal(a):

Tylko że ja nie brałem leków na pasożyty. Ale zapytam lekarz rodzinną o jakieś badania na to.



Ja nie mówię że masz kaszel od leków na pasożyty tylko że od pasożytów. Dlatego przy długotrwałym kaszlu gdzie wyklucza się tło infekcyjne/alergiczne/asmatyczne podanie takiego leku to podstawowe działanie.