karmienie piersią, łyżeczkowanie, brak okresu

napisał/a: córka ewy 2014-11-16 13:05
witam. 10miesięcy temu urodziłam synka, niestety jakąś cześć łożyska pozostała w macicy, lekarz zrobił łyżeczkowanie. Nadal karmie piersią, nie tak często jak z początku, bo Maluszek przyjmuje już posiłki stałe. Zastanawiam się kiedy znowu zacznę miesiaczkowac. Już sama nie wiem, czy przez to karmienie tak to się odwleka czy to z powodu lyzeczkowania.... Dodam że w czerwcu, czyli niecałe 5 miesięcy po porodzie miałam lekkie plemienia przez 3 dni i od tego czasu cisza....
napisał/a: kita18 2014-11-26 17:40
Moja przyjaciółka karmiła 12 miesięcy, okres dostała dopiero miesiąc później.
Ja po pierwszej ciąży okres dostałam, gdy córka miała skończone dwa miesiące, a karmiłam ją aż do 10 miesiąca. Po obecnej ciąży zaczęłam miesiączkować 7 tygodni od porodu (urodziłam 23.09, miesiączkę dostałam 11.11). Mój ginekolog na badaniu kontrolnym widział owulację i uprzedził mnie, że lada moment dostanę okres :) Mówi też, że karmienie może opóźniać chociaż nie musi, wszystko zależy od naszego organizmu. Jedne mogą dostać miesiączkę dopiero jak przestają karmić, nawet jeżeli robią to sporadycznie, a drugie tak jak ja, mają już okres praktycznie od razu po porodzie...