kardiomiopatia roztrzeniowa

napisał/a: monikkk2 2007-11-19 11:30
witam mam 27 lat i mam kardiomiopatie roztrzeniowa mam ją od roku i dlatego pewnie nie dokońca wierze że to nieuleczalne ciągle z nią walcze czy ktoś mi odpowie czy nic juz nie można zrobić oprucz tego że biore tabletki moja frakcja na poczatku wynosiła 29 a teraz ciągle się utrzymuje na 35 dlaczego dlaczego nie idzie do góry co to oznacza?
napisał/a: angel3 2007-11-19 15:04
Jak zapewne wiesz taki typ kardiomiopatii polega na przerośnie mięśnia setcowego. Serce jest znacznie większe, brdzo niesymetryczne, co powoduje słabą kurczliwość serca i równie słabą frakcję wyrzutową, czyli wyrzut krwi z lewej komory do reszty ciała. Z czasem nastepuje niedydolność, najpierw tylko lewej komory, potem całego serca, ale zanim to nastąpi minie trochę czasu, zlezy w jakim jesteś stadium choroby. Leczenie choroby zazwyczaj polega na przyjmowaniu leków, wstawieniu stymulatora (co chronni przed nagłą śmiercią). Czaem równiez pod uwagę jest brany przeszczep serca. Niestety nie ma narazie sposobu na całkowite uleczenie serca. Przyznam, że ten typ jest jedną z najbardziej groźnych kardiomiopatii, może oprócz restrykcyjnej. Jesli chodzi o Twoją frakcję, to widać poprawę!!! z 29 na 35... :) Z czasem może sie jeszcze poprawić, ale to może potrwać. Naprawde nie jest źle, a wcale nie jest powiedziane, że choroba musi się bardzo pogłębić.
Pozdrawiam
napisał/a: monikkk2 2007-11-19 20:01
Dziekuje za odpowiedz. A czy jest tak zawsze że drugiej komory tez ja myślełam że tylko lewa jest i bedzie powiekszona już mam rozrusznik od 3 miesięcy mam 27 lat i biore takie leki vivakor duver atacand tritace digoxin concor cor spironol badanie echo z dnia 12 11 prawa komora 2.7 lewa komora rozkurczowa 7.9 l komora skurczowa 6.3 lewy przedsionek 5.7 to są taki poza norma a reszta to miesci sie w normiefrakcja 35 a badanie echo z 10 07 tego roku to prawa komora 2.6 lewa komora rozkurczowa 7.3 l komora skurczowa 5.9 lewy przedsionek 5.3 to co to oznacza dlaczego nie idzie do przodu tylko ciagle stoi w miejscu i jest troche gorzej ? z góry dziekuje za odpowiedz
napisał/a: angel3 2007-11-20 14:48
Niektóre z wyników polepszyly się minimalnie, niektóre trochę pogorszyły. Tak już będzie. Twoje serce nie będzie juz wyglądało jak każdego innego człowieka lecz ważne jest to, aby ten stan się nie pogłąbiał, trzeba utrzymać dotychczasowe rozmiary, a jeżeli sie uda to zmniejszyć. W chwili obecnej nie jest tak strasznie.