Kandydoza wywołana candida albicans - jak się tego pozbyć???

napisał/a: Jestemzywiolem 2014-11-17 15:24
Witam, od 8 miesięcy leczę grzybicę. W posiewie grzybki takie jak w temacie. Antybiogram: wrażliwe na wszystko. I rzeczywiście wrażliwe, bo kiedy stosuję leki to na chwilę spokój i zaraz znowu wracają. Przeszłam już całą gamę leków dopochwowych, obecnie od dwóch miesięcy doustnie Trioxal. Ale oczywiście w między czasie były globulki. Zmieniłam dietę, ograniczyłam cukier, rano i wieczorem piję aloes, całą bieliznę wymieniłam na czysto bawełnianą, przestałam się depilować, ale grzyby wracają,:( Jak może być tego przyczyna? Miał ktoś może taki problem, jak sobie z tym poradzić?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-21 11:52
czy masz stałego partnera? regularne stosunki ? Jeśli tak to partnera należy też leczyć, bo grzybica u niego może przebiegać bezobjawowo.
używasz płynów do higieny intymnej? często należy z nich zrezygnować i zastąpić je bezzapachowymi środkami.
używasz tamponów? jeśli tak to absolutnie musisz z nich niestety zrezygnować.
Nie myj miejsc intymnych kilka razy dziennie. Wypłukujesz wtedy naturalną florę bakteryjną.
zrezygnuj ze słodyczy i cukrów.
Najważniejsze- zakwaszaj organizm. Rano przed posiłkiem wypił pół szklanki przegotowanej wystudzonej wody z cytryną. W ciągu dnia również. (wit. C).

Pamiętaj,że podczas używania tamponów często bywa tak, że podczas aplikacji wsuwasz bakterie do środka.