kanał cieśni nadgarstka

napisał/a: jdark 2009-03-10 17:30
Temat: zespół cieśni nadgarstka

Witam!
Moja mama jest już 9 miesięcy po operacji kanału cieśni nadgarstka.Potem miała 10 zabiegów magnetronick.Niestety to nie przyniosło poprawy,w związku z czym udała się ponownie do ortopedy.Ten skierował ją do klinikii rą w Poznaniu, gdzie ma mieć REWIZJĘ.Co to oznacza i co ja czeka???Nie wiem czy to przyniesie poprawę, jak długo to potrwa?
Proszę o radę i zgóry dziekuje.
Pozdrawiam,Joanna.
napisał/a: barbara1231 2009-03-12 12:20
To znaczy kolejną operację.Ćwiczeń żadnych nie miała zaleconych? Jest pewnie jeszcze jakiś problem, boli ją ręka albo nie ma właściwej ruchomości?
napisał/a: jdark 2009-03-18 16:31
Mama odwiedziła Klinikę Chirurgii Ręki w Poznaniu,ponieważ ma skierowanie na rewizję nadgarstka.czas oczekiwania to 2,5 roku!!!czy to możliwe?leki przeciwbólowe uszkadzają nerki i tylko szkodzą.orientuje się ktoś jak długo czeka się gdzieidziej?
napisał/a: barbara1231 2009-03-18 20:33
piszesz o tej klinice na 28 czerwca? Nie może jakoś poprosić o potraktowanie jako pilne? No może prywatnie za jakieś 3.000-4.000zł(dokładnie nie wiem) np. w Celsusie. Prawie się nie czeka (chyba z miesiąc) ale nie wiem czy chce wydać tyle kasy. Fachowcy godni polecenia.
napisał/a: jdark 2009-03-23 14:11
Czy osoba będąca na liście oczekujących na rewizję (już po operacji cieśni nadgarstka ) jest osobą nadającą się do pracy fizycznej?Mama ma 52 lata,jest osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku,czy nie przysługują się jej żadne świadczenia?
napisał/a: barbara1231 2009-03-24 11:32
jeśli ma zespół cieśni nadgarstka, stan bólowy to moim zdaniem nie może forsować tej ręki( zwłaszcza jeśli czeka na rewizję), a więc dźwigać nią, na pewno przeciwwskazaniem są prace wymagające ciągłego ruchu ręką np. pisanie na maszynie, komputerze, w sklepie na kasie,robienie na drutach, pracowanie gdzieś na taśmie gdzie robi się jakieś precyzyjne elementy i to wymaga precyzyjnych ruchów ręką. Stosowne zaśw. może wystawić lekarz i do tego rodzaju pracy nie powinna być kierowana. Nie wiem co na to lekarz, ale mi w czasie bólu proponował unieruchomienie ręki (bandażem elastycznym lub są do nabycia w aptece specjalne rękawki na nadgarstek i nawet noszenie na temblaku), ból łagodzą zabiegi krio lub zimne okłady.Taki żel do zamrażania w lodówce też można kupić w aptece i używać w domu. Także z tą pracą to ostrożnie. Jeśli ze względu na stan zdrowia nie może podjąć pracy/ nie ma ofert dla niej stosownych to może ubiegać się o świadczenie z MOPS, jako bezrobotna ma ubezpieczenie zdrowotne (tak mi się wydaje). No nie wiem jaki jest stan tej ręki może mogłaby startować na komisję w celu uzyskania renty?
napisał/a: jdark 2009-03-25 18:37
Hmm..Jest tak jak Pani mówi,ból nie pozwala mamie wykonywać prac domowych ani nawet spać w nocy.Tylko nie chodzi tu o jedną ręke ale o obie-druga nie była jeszcze operowana.Mimo wszystko lekarz orzekający w Komisji do Spraw o Niepełnosprawności przyznał mamie tylko lekką gr.,co kwalifikuje ją jako zdolną do pracy.Orzeczenie ważne jest do 2012roku i nie wiem czy przed tym terminem można składać nowy wniosek.To on polecił mamie specjalistę, od którego to otrzymała skierowanie do Klinikii Rąk.To że mama jest bezrobotna do niczego jej niestety nie uprawnia.Sytuacja zawieszona jest jakby w próżni i czujemy się takie bezradne wobec tych wszystkich skomplikowanych przepisów...Mogłaby Pani doradzić mamie jak starać się o rentę? Z góry dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!
napisał/a: barbara1231 2009-03-26 10:17
Jeśli ma 2 ręce chore i utrudnia jej to wykonywanie podstawowych czynności życiowych to jak ma pracować. Może gdzieś jako dozorca? Nie wiem kiedy dostaliście orzeczenie bo ja bym się odwołała. Jest też możliwość odwołania się do Sądu Pracy i Ubezpieczeń (tak chyba się nazywa ten wydział) ale tam są jakieś ustawowe terminy do odwołań i nie wiem czy jeszcze możecie. O rentę generalnie powinna starać się w ZUS. Tylko czy dadzą jeśli ma zdolność do pracy. Najlepiej zwrócić się do nich na piśmie, załączając ksero owego orzeczenia. Muszą wtedy wyjaśnić na piśmie swoje stanowisko.Gdzieś czytałam,że rentę można mieć też z MOPS ale nie chcę bzdur wypisywać bo nie wiem dokładnie.Może najlepiej zapytać u źródła. Jeśli nie świadczenie rentowe to może dostanie jakiś zasiłek, ale to zależy od dochodu przypadającego na 1 osobę w rodzinie. Nie wiem czy może stawać ponownie na komisję jeśli ma orzeczenie, wydaje się,że tak jeśli stan zdrowia od ostatniej komisji się pogorszył i potrafi to udowodnić, udokumentować.Życzę powodzenia.