KAMIENIE NA NERCE

napisał/a: mmonik1 2011-01-06 09:52
Witam!
Mój problem polega na tym,że wykryto u mnie dwa kamienie srednicy 7mm na prawej nerce. Byłam u urologa 3.01 na wizycie i tak on stwierdził. Nagadał mi,iż jest to choroba nieuleczalna (kamienica nerkowa), nia wiadomo skad sie biorą takie kamienie i na chwilę obecną nie da sie z tym nic zrobic. Mówił notomiast,że mogę pozbyć się takich ''złogów kamieni" przy urodzeniu dziecka lub bezposrednio z moczem;( Pokazałam mu moje wyniki moczu,niezbyt ciekawe. Brałam antybioytyki,troche pomogło. Lecz dalej mam dużo leukocytów chyba 30-35. A on na to,ze mocz mi sie nie zmieni bo mam kamienie. Zabronił mi zażywać zadnego antybiotyku,ze potem niby nie bedzie mnie czym leczyć;(
Jakieś 4 lata temu dokładnie 30.12.2006r wylądowałam w szpitalu z ogromnym bólem prawej nerki,który promieniowal aż do podbrzusza, nie mogłam sie ruszać;( Wtedy się okazało,że mam piasek w nerkach..
Sedno sprawy jest takie,że mam się zgłosić do niego zgłosić ze zdjeciem podbrzusza.. albo jak bede miec jakis atak to od razu do szpitala;( Najlepsze jest to,że nikt u mnie w rodzinie nie chorował na taką ''chorobę''. W chwili obecnej nie wiem co robić i zamierzam wbić się do Zakopanego na urologię i tam wszystkro sprawdzic. Jeśli ktoś mial taki problem to proszę o kontakt;)

POZDRAWIAM, MONIKA;)
napisał/a: ~Anonymous 2011-01-06 10:35
Kamica nerkowa powstaje na skutek odkladania sie skrystalizowanych skladnikow moczu. Dziwi mnie podejscie tego lekarza...Osobom borykajace sie z tym problemem zaleca sie cieple kapiele i oklady aby zlagodzic bol jak rowniez w momencie wystapienia kolki zazywanie srodkow przeciwbolowych i rozkurczajacych takich jak np. Nospa. Dodatkowo powinno sie pic duze ilosci plynow. Gdy kamienie sa male takie do 6mm wydalaja sie samoistnie z moczem, a w przypadku wiekszych stosuje sie zabieg kruszenia ultradzwiekami, dobrze jest przechwycic kamien i oddac go do badania, w celu ustalenia jego skladu i rodzaju.Wtedy mozna podjac odpowiednie kroki tj. leczenie farmakologiczne lub odpowiednia dieta w celu unikniecia problemu w przyszlosci.
napisał/a: mmonik1 2011-01-06 12:08
No wiesz tyle to ja tez wiem po przeczytaniu na necie;( dtatego pisze ze musze sie wbic w ZAKOPANE na oddział bo chce miec pewnosc... a leki mi tam jakies zapisal ziolowe w takich wypadkach malych kamieni.... z tego co tam gadal to sa tak umiejscowione ze nalezy czekac;(
napisał/a: ~Anonymous 2011-01-06 12:18
Wiesz moj byly maz mial problem z kamieniami, ale ze byly male lekarz polecil tylko Nospe i to co wczesniej pisalam, pamietam, ze czasem dopadal go straszny bol i wtedy wlasnie Nospa i cieple kapiele pomagaly... Wiem, ze jest kilka, sa 3 czy 4 rodzaje kamieni i dobrze je wylapac do badania...
Nic wiecej z mojej strony tu dodac nie moge, na necie jest pewnie duzo wiecej napisane :)
Zycze szybkiego wbicia sie do Zakopanego i szybkiego pozbycia sie jakze uciazliwego problemu :)
napisał/a: mmonik1 2011-01-06 12:24
No dobrze ale powiedz mi czy to faktycznie jest choroba nieuleczalna jesle nawet u mnie w rodzinie nikt jej nie mial??;(
Dziękuję z góry za rady:)
napisał/a: ~Anonymous 2011-01-06 12:33
mmonik napisal(a):No dobrze ale powiedz mi czy to faktycznie jest choroba nieuleczalna jesle nawet u mnie w rodzinie nikt jej nie mial??;(
Dziękuję z góry za rady:)

Nie wiem czy to jest choroba nieuleczalna..skoro lekarz tak mowi.. ja lekarzem nie jestem.. Gdy juz wiadomo jaki jest rodzaj i sklad kamienia, stosuje sie odpowiednia diete i leczenie farmakologiczne, zeby zminimalizowac lub wykluczyc powstawanie kamienia..
napisał/a: robert721 2011-01-07 00:03
Witam.
Dla mnie to bzdura że kamica nerkowa jest nieuleczalna ale...nie jestem lekarzem. Ja miałem kamienia w nerce wielkosci 1 cm i w moczowodzie wielkosci 1,5 cm. W lipcu ubiegłego roku miałem zabieg i kamienie zostały usunięte poprzez cewkę moczową. Znieczulenie do kręgowe 15 min i po zabiegu. Jak narazie nic mi nie dolega i czuje się dobrze. Pozdrawiam
napisał/a: mmonik1 2011-01-07 12:04
ooo to ciekawe:D dzieki za info:D Ja dzisiaj odebrałam zdjęcie rentgenowskie jamy brzusznej i tam nic nie wyniklo.... w sumie to juz sama nie wiem ten lekarz mi nagadal,ze mam sie zglosic z tym zdjeciem do niego chyba,ze wczesniej dostane bóli to do szpitala:P a ja sie czuje dobrze...
napisał/a: paja1 2011-01-10 20:17
Ta choroba nie jest nieueczalna tylko są spore szanse na "oddawianie się" kamieni. Jeżeli zdjęcie rtg nie wykazało obecności kamieni to znaczy, że może je wydalilaś sama z organizmu. Jeżeli natomiast okazałoby się że kamienie masz tak jak pisalas 7 mm to powinnaś byc poddana zabiegowi "kruszenia" (przynajmniej tak postąpił mój urolog gdy miałam 5mm).
napisał/a: mmonik1 2011-01-10 21:30
Wiesz zdjecie było robione tego samego dnia od wizyty u urologa;( z tego co mi mowil to te kamienie sa tak umiejscowione,ze na razie powinnam czekac...
napisał/a: paja1 2011-01-12 11:17
Szczerze mówiąc nie rozumiem twojego lekarza. Jeżeli masz jeszcze te kamienie i mają 7 mm (teraz to i może juz więcej) to powinnaś dostac skierowanie na zabieg ich usunięcia. Czekać masz na to, żeby urosły jeszcze większe i żebyś do szpiala trafiła z kolką nerkową i żeby później (w najgorszym razie) musieli ci jakos kamień usunąć bo gzieś utkną w układzie moczowym?? Z drugiej strony jeszcze nie spotkałam sie z tym żeby lekarz mówił że sa kamienie, a zdjęcie rtg ich nie pokazywało. To jest tylko moja opinia i możesz ją się nie sugerowac.
napisał/a: Blackursus 2011-01-12 12:04
Mysle, ze kamienica nerkowa nie musi byc choroba nieuleczalna, pod warunkiem, ze uda sie znalezc przyczyne powstawania kamieni na nerkach. Co nie jest proste. Mam kolezanke, ktora od wielu lat boryka sie z tym problemem, jednak u niej kamienie sa malutkie,(pokazala mi jeden, jakies 2milimetry) wiec wydala je z moczem, ale bol jaki temu towarzyszy jest nie do opisania. Lekarze nie moga znalezc przyczyny powstawania kamienia. Mysle, ze jedynym rozwiazaniem dla Ciebie, jest rozbicie kamieni i wydalenie je. Moze problem okaze sie jednorazowy. Powodzenia.