Kamień w nerce i dziwne objawy

napisał/a: elos1 2013-02-20 20:56
Witam,

kilka tygodni temu miałem dziwny objaw. Otóż nagle poczułem dziwne ukłucie po prawej stronie żeber (było zbyt krótkie żebym mógł stwierdzić czy dokładnie pod ostatnimi żebrami czy bardziej w brzuchu) w każdym razie koło wątroby. Pierwsze wrażenie jakie miałem to to, że coś pękło i po minucie zrobiło mi się ciemno przed oczami zaczęło kręcić w głowie, miałem nudności i zacząłem się pocić. Postanowiłem podejść do okna zaczerpnąć powietrza i napić się zimnej wody. To mi pomogło, ale przez resztę dnia ale się czułem i podobnie było na następny dzień z rana więc od razu poszedłem do lekarza. Lekarz zmierzył ciśnienie zbadał brzuch i stwierdził, że nie wygląda to na nic poważnego i skierował do chirurga. Chirurg na USG brzucha podczas którego wykryto kamień w lewej nerce o wielkości 4mm i drobne torbiele w obu nerkach. Pani chirurg powiedziała, że tego się spodziewała. Ale objawy nie wydaja mi się zbyt podobne do tego co czytam o kamicy nerkowej tym bardziej, że kamień z lewej nerki powoduje sekundowe ukłucie w prawej stronie brzucha i momentalnie zawroty głowy i uczucie jak bym miał stracić przytomność. Od tego czasu powtórzyło się to około 3 razy, ale o wiele słabiej. Jedynie kręciło mi się w głowie , ale nie miałem ciemno przed oczami, a po tym jest mi niedobrze i chce mi się wymiotować. Wczoraj przeglądając internet nagle poczułem, że jakoś dziwnie zaczynam widzieć w sensie zaczyna kręcić mi się w głowie i to zaraz po uczuciu dosłownie sekundowego lekkiego ukłucia w tej części ciała. i do teraz dziwnie się czuję. Lekarze mówią, że to nic groźnego i to wina kamienia. Dodam, że mam też cukrzycę typu 1 i zwalali również na cukry lecz za każdym razem jak mierzyłem wtedy cukier to był on w normie. Nie wiem jakie badania na to zrobić i do kogo się zgłosić. Lekarze mówią, że nic mi nie jest takiego złego a ja czuję się czasem jak bym miał zaraz zejść. Chciałbym żeby ten kamyk to powodował, ale jakoś nie chce mi się wierzyć bo raczej tego typu objawy nie są podobne do tych jakie miewają ludzie zazwyczaj przy kamicy. Dzisiaj lekarz powiedział, że nic mi nie jest i skierował do urologa, ale na wizytę muszę długo czekać. Ostatnio pojawiają mi się również zawroty głowy z bólami, które też są dla lekarza normalne. Czy to rzeczywiście może być wina kamienia ?