Kamień, torbiel

napisał/a: Zażenowany 2011-04-08 14:39
Witam,

Pisałem jakiś czas temat : http://commed.pl/piasek-nerkowy-uciazliwe-dolegliwosci-vt61155.html

Byłem u lekarza. Zrobił mi USG. Stwierdził, że mam kamień (prawa nerka), jeden. wielkość 2-3 mm. Powiedział, że właściwie jestem po kłopocie, bo kamień jest już w moczowodzie, czy pęcherzu. Nie pamietam dokładnie, i że przy wydalaniu go, nie poczuje nawet bo cewka ma 7-8 mm a kamień 2-3 mm.

Przepisał mi następujące leki :

DEXAK

FUROXIN


I teraz dwa pytania. Czuje takie jakby "mrowienie" w penisie, w żołędziu, po prawej stronie, towarzyszy temu delikatny ból prawej nerki. Dlaczego ? Skoro kamień już prawie został wydalony ?

I drugie pytanie. Usg wykazało mi że mam torbiel w lewej nerce. Lekarz powiedział , że można z tym żyć i nie usuną tego, bo musieliby usunąć całą nerkę. Czy rzeczywiście nie muszę się obawiać ?

Prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam
napisał/a: augustyn888 2011-04-08 22:59
jestemwpotrzebie21 napisal(a):Witam,

Pisałem jakiś czas temat : http://commed.pl/piasek-nerkowy-uciazliwe-dolegliwosci-vt61155.html

Byłem u lekarza. Zrobił mi USG. Stwierdził, że mam kamień (prawa nerka), jeden. wielkość 2-3 mm. Powiedział, że właściwie jestem po kłopocie, bo kamień jest już w moczowodzie, czy pęcherzu. Nie pamietam dokładnie, i że przy wydalaniu go, nie poczuje nawet bo cewka ma 7-8 mm a kamień 2-3 mm.

Przepisał mi następujące leki :

DEXAK

FUROXIN


I teraz dwa pytania. Czuje takie jakby "mrowienie" w penisie, w żołędziu, po prawej stronie, towarzyszy temu delikatny ból prawej nerki. Dlaczego ? Skoro kamień już prawie został wydalony ?

I drugie pytanie. Usg wykazało mi że mam torbiel w lewej nerce. Lekarz powiedział , że można z tym żyć i nie usuną tego, bo musieliby usunąć całą nerkę. Czy rzeczywiście nie muszę się obawiać ?

Prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam


Może ja odniosę się do drugiego pytania,bo na to pierwsze nie mam jakiejkolwiek koncepcji(może to jakiś efekt uboczny DEXAKU?)
Natomiast co do torbieli nerkowych lekarz ma rację że można z tym żyć,ale nie całkiem ma rację że trzeba usuwać nerkę, albo jego odpowiedź została opacznie zrozumiana.Leczenie torbieli nerek ogranicza się tylko w zasadzie do przypadków dających znaczne objawy.Stosuje się raczej leczenie zachowawcze,z okresową kontrolą USG.Co do usuwania torbieli,to można usuwać płyn zawarty w torbielach poprzez nakłucia pod kontrolą USG i opróżnienie torbieli,nie ma potrzeby od razu usuwać nerki.Taki płyn oddaje się do badania cytologicznego i mikrobiologicznego.Co do torbieli dających objawy,to rozważa się zabieg chirurgiczny metodą klasyczną lub laparoskopową.
napisał/a: Zażenowany 2011-04-13 14:40
Witam ponownie, po kilku dniach stosowania wyżej wspomnianych leków, czuje od wczoraj kucie w penisie, wzdłuż całego penisa. Bardzo nieprzyjemny ból, nasilający się wtedy, gdy kończę oddawać mocz. Czy to oznacza, że wkrótce "urodzę" ten cholerny kamień ? Jak długo może trwać jego wędrówka ? Dodam, że spożywam dużą ilośc płynów.l